Zalim Zalim Konuk Evleri Oteller

Urfa’mızın genel kültürü geleneği bakımından herkesin görmesi gereken bir şehir olması yabancıların yerli turistlerin yoğunlukla tercih ettiği bir Şehirdir. peki biz hazırıyız bu kadar Yerel olsun ulusal basında olsun Urfa’yı sevenler olsun yaptıkları tanıtım paylaşımlarına ne kadar cevap vere biliyoruz önemli olan odur. Şahsım Doğma büyüme Urfalıyım Urfalı olup da misafir ağırlamaktan kaçan hiç  kimse görmedim tanımam Hatta eskiden Hac mevsiminde şehrimize gelen leri herkes evlerinde misafir ederlerdi Hatırlayanlar bilirler. Simdi nerden nereye o kadar yazmasına rağmen Hacı Birsen abimizin uyarmasına rağmen yine de eski tas eski hamam. Konuk evlerine giden yabancı ve yerli turistlerin pahalı tarifelere gösterdi tepki doğrudur.

    Şahsım konuk evinde ismini bu seferlik yazmayacağım alınan ücret bir açık ayranın 10 TL bir suyun 10 TL olduğuna Şahit oldum. Pandemide boş dünüz isyan ediyordunuz şimdi bütün konuk evleri tıklım tıklım dolu neden zalimlik yapıyorsunuz bir kişilik Odanın 500 TL olarak Fiat uyguluyorsunuz iki kişilik odanın 1000 TL olarak yapıyorsunuz Bu zalimlik değil nedir.

    Oteller tıklım tiklim dolu iyi hizmet etmek size dönüşüm sağlar neden pahalı ve de Fırsatçılık yapıyorsunuz. Bir kafile temsilcisiyle görüştüm beni aradı İstanbul’dan Gelmişler yönlendirdim gezilecek yerleri zaten biliyorlar Korkumda lokanta ismi veremedim. Artık siz nereyi isterseniz dedim. Bizi bizden eden Aç gözlüktür herkesim kazıklandık mı gittiği her  yerde seni anlatır. Sonrada Ağlarsınız boşum diye demek istediğim abartmayın  neyse onu alın Fiat şişirmekle kazanamazsınız.

   Göbeklitepe giriş ücretleri çok pahalı şikayet çoktur. Hele Balıklıgöl kirden geçilmiyor tatilcilere kangren oldu bitmiyor. Otel yetkilileri kendilerine çeki düzen vermelidirler fırsatçılık ayıptır. Konuk evleri Sıra gecelerini artık sıra gecesinden çıkmış düğün salonu olmuş durumdadır. Pahalık Hizmet Sıfır Zabıta dire başkanlığını her ne kadar denetim yapıyorsa da her akşam Fiat taraması yapmalıdır. Vergi Dairesi fakir fukaranın pesini bırakıp Konuk evlerinin gece hasılatlarını kontrol etmelidir. Kazanmıyorum diye kim varsa gece gidin denetleyin bakin kazanıyor mu kazanamıyor mu Şehir Olarak esnaf olarak oteller konuk evleri olarak eğer Urfa’mızı düşünüyorsak  kendimize gelmeliyiz Bu  gelişleri devam edilmesi için  daha temiz ve de zalimlik yapmayarak müşteri memnuniyeti yaratmalıyız. Çıkarken beni kazıkladılar demesinler. Şehrini Seven Zalimlik Yapmaz sonrada ağlamak bir çare değildir. Yeni başlıyoruz

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sait Köylü - Mesaj Gönder
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?