Şanlıurfa’da nihayet hizmete girdi!

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapılacağı elektronik sınav (E-Sınav) merkezinin kurulumu yapılarak hizmete sunuldu.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Dr. Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezinde açılan E-Sınav merkezinde MEB sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlem elektronik ortamda yapılacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, sınav merkezini ilçeye kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Birecik Kaymakamımız Kadir Duman öncülüğünde ilçemizin eğitim kapasitesini geliştirmek ve Bireciklilerin hayatını kolaylaştırmak için bir dizi çalışma yapıyoruz. E- Sınav Merkezinin açılması da bu amaçla yapılmış olup yüz bine yaklaşan nüfusuyla Doğu'da birçok ilden büyük olan Birecik'te ki vatandaşın bir sınav için 100 kilometre Şanlıurfa'ya gidip gelmesi içimize sinmediği gerekli referansları sağlayarak bakanlığımıza başvuruda bulunduk. Bakanlığımız da bu ihtiyacı görüp ilçemizde -e sınav merkezi açılmasına ruhsat vermiştir. İlk aşamada ehliyet almak isteyenlerin teori sınavları, mesleki eğitim merkezi sınavları sonrasında ise açık öğretim sınavları yapılacaktır." dedi.

02 Nis 2022 - 15:06 Şanliurfa/ Birecik- Gündem

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.906.733 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?