Son dakika:Akaryakıta büyük indirim geliyor!

Benzin, motorin ve LPG fiyatları için 2.5 TL indirim bekleniyorRakam verildi ancak tarih verilmedi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Son dönemlerde benzin, motorin ve LPG fiyatlarına gelen zamlar tedirginlik yaratırken akaryakıt için ortaya atılan bir iddia gündemi sarstı. Bu kapsamda benzin, motorin ve LPG fiyatları için 2.5 TL indirim iddiası herkesi heyecanlandırdı.

İNDİRİMLER ÖTV’YE YANSITILDI

Son zamanlarda döviz kurunda yaşanan yükseliş ve enflasyonun artması ile doğru orantılı olan akaryakıt fiyatları yükseliyordu. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni ekonomi modelini duyurdu ve dolar kuru 18 liradan 13 liraya kadar düştü. Bu gelişmenin fiyatlara da yansıması beklenirken ilk indirim haberi enerji piyasasından gelmişti.
Daha sonrasında ise dolar kuru 11 lira seviyesine kadar geriledi. Dolar kurunun bu düşüşün ardından çeşitli indirim haberleri geldi ancak indirim ÖTV’ye yansıtıldı.

2.5 TL İNDİRİM BEKLENTİSİ

Dolar kuru yeniden 13 lira seviyesine kadar yükseldi. Sonrasında 14 lira seviyesine yaklaşan dolardan dolayı benzin, motorin ve LPG fiyatlarına dev zamlar yapıldı. Bunun ardından dolardaki dalgalanma ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurun kontrol atlına alındığı bu dalgalanmanın geçici olduğu açıklamasının ardından akaryakıt ve otogaz için indirim beklentisi arttı.
Bu kapsamda benzin, motorin ve LPG fiyatlarında 2.5 TL indirim beklentisi oluştuğu paylaşıldı. Akaryakıt ve otogaz fiyatları için bu kadar indirim beklenirken bu indirim için herhangi bir tarih paylaşılmadı. Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarına indirim haberini sabırsızlıkla beklemeye başladı.
Fiyatlarda bir indirim olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

04 Oca 2022 - 22:40 - Otomobil

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.940.954 kez ziyaret edildi.