İşte 13 – 19 Aralık haftalık burç yorumları

13 Aralık, 14 Aralık, 15 Aralık, 16 Aralık, 17 Aralık, 18 Aralık ve 19 Aralık tarihlerinde burçları neler bekliyor? Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık günlük burç yorumları yayımlandı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Koç burcu

Koç burç yorumları: Yurt dışı seyahatleri, inançlarınız, akademik hayatınız ve yabancı kültürlerle tanışma… Bu konularda Mars Yay burcundayken harekete geçmek için aradığınız enerjiyi kendinizde bulabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak, hobi, kurs ya da kişisel gelişim fırsatı yakalamak için de Mars’ın bu transitini değerlendirin. Öte yandan bu süreçte fikirlerinizi başkalarına dayatmayın, herkesin kendi doğrusu olduğunu lütfen unutmayın!

13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda seyahatine başlıyor. Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Kariyerimiz ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Gelecek planlarımızı, kariyer hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek ve gerekirse hedeflerimizde revizyona gitmek için uygun bir zaman. Sabırla ve düşünerek hareket edersek, başarılı olabiliriz.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. İletişim trafiğin yoğunlaşabilir. Aldığın haberler sende ani bir farkındalık yaratabilir. Hedeflerini değiştirebilir ve olayları başka bir gözle değerlendirmeye başlayabilirsin. Bu haberler üzerine yeni kararlar alıp uygulamaya geçebilirsin. Bazı anlaşmazlıkların açığa çıkması ve net bir şekilde dile getirilmesi çözümünü kolaylaştırabilir. Kardeş, kuzen veya komşularla ilgili bir sorunu bertaraf edebilirsin. Bunun yanında sosyal iletişim konularında ve de sosyal medya paylaşımlarında dikkatli olmanda fayda var.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Toplumun önünde daha çok görünür olduğunuz, dikkat çektiğiniz bir dönem. Ortaklıklar, evlilik, yakın arkadaşlıkları da kapsayan ikili ilişkilere dikkat etmek ve daha çok özen gösterilmesi gereken uzun bir dönem başlıyor. Daha çok toplumun önündesiniz, normların dışında hareket etmek, aykırı davranışlar zarar verebilir. Akıllı, saygın olmaya özen göstermelisiniz, yapacağınız herhangi bir yanlış sizi zor durumda bırakabilir. İlişkilerde, rekabet, çekişme, tetiklenebilir. Finansal kazanç elde ettiğiniz kişilerle ilişkilere, diyaloglara dikkat etmeli, aceleci, plansız ve düşüncesizce harekete edilmemelidir.

Boğa burcu

Boğa burç yorumları: Mars Yay burcunda hareket ederken yeni yatırım fırsatları yakalayabilirsiniz. Ödemelerle ilgili optimist değil gerçekçi davranarak, iyi düşünerek eyleme geçmelisiniz. Ortaklı paralar, miras nafaka konularında zorlanmalar olabileceği gibi, yeni adımlar atmak için de uygun.

Bu hafta Merkür Oğlak burcunda seyahatine başlıyor. Eğitim, uzun yolculuklar ve dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Kendimizi geliştirmek, işimizle ilgili yeni eğitimler almak isteyebiliriz. Bu amaçla yurt dışı seyahatleri yapabilir yada yeni ticari anlaşmalara imza atabiliriz. Yabancılarla çalışma fırsatları doğabilir. Hukuksal süreçlerimiz çözüme kavuşabilir.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Parasal alanda yaşadığın tıkanıklık açılabilir ve beklediğin ödemeler gelebilir. Finansal kazançlarını arttırmak için yeni girişimlerde bulunabilirsin. Bir ürünün veya hizmetin alım satımıyla ilgili teklif verebilir veya teklif alabilirsin. Üstünde çalıştığın ticari anlaşmalar bu dönemde imzalanabilir. İş ve sosyal hayatında olumlu sonuçlanacak gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca sosyal alanda görünür olmak için yeteneklerini ön plana çıkarabilir, kendini gösterebilirsin.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak retrosu başlıyor. Uzun süredir, yabancı bir çevreye girmiş olmalısınız. Hayatınızda dış ilişkiler önem kazanmış. Medya, basın, ticaret, yurt dışı bağlantılı kurumlar, yolculuklar vurgulanmış olsa gerek. Akademik çalışmalar, hukuki konular aktif bir şekilde ilerlemekte. Daha fazla çalışıp, gayret göstermek ve sabırlı olmak gerekecek. Günlük harcamalar, yapılacak işler artabilir. Agresyon ve acelecilik söz konusu olabilir. İş hayatıyla ilgili de yoğun, bitirilmesi gereken çok sayıda işin olması sinirleri gerebilir. Sinir gerginlikleri dışa vurabilir. Bünyenizi kuvvetlendirin, ağır diyetlerden uzak durmalı, şeker dengenizi ayarlamalısınız. Cilt sorunları ve boğaz ağrılarına karşı da önlemci olmalısınız. Kesici alet ve sakarlıklara karşı da dikkatli olun.

İkizler burcu

İkizler burç yorumları: Uzun süreli bir ilişkiniz, iş ortaklığınız varsa ya da evliyseniz bu süreçte ilişkilerinizde gergin enerjiler altında olabilirsiniz. Öfkelenmek ve haklı olduğunuzu iddia etmek yerine biraz daha empatiyle kendinizi frenleyerek hareket etmekte yarar var. Öte yandan yalnızsanız, belki bir ilişki için cesaretinizi toplayıp adım atabilir ya da uzun süreli beraberliğiniz için biraz daha resmi kararlarla harekete geçebilirsiniz.

13 Aralık’ta Merkür Oğlak transiti gerçekleşiyor. Sizin için finansal konular ön plana çıkıyor. Ortak kaynaklar, vergi, sigorta, miras, borçlar ve alacaklar gibi konularda yeni aksiyonlar alabilir, ileriye yönelik yeni yatırım planları yapabiliriz. Bir süredir devam eden maddi sorunları çözmek için yeni adımlar atmamız da söz konusu olabilir.

18 Aralık’ta sizin burcunuzda Dolunay gerçekleşiyor. Yaşamınla ilgili sorunların çözümü için farkındalık kazanabileceğin bir dönemde olacaksın. Özellikle kendini baskı altında hissettiğin alanlarda bu baskıdan kurtulmak ve özgürleşmek için gözü kara davranabilir, ani kararlar verebilirsin. İlişkilerini gözden geçirip hangi yöne gideceğini belirleyebilirsin. Hayatına dair önemli kararlar alabilirsin. Yapmak istediklerini belirleyip hızla harekete geçebilirsin.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Sağlıkla ilgili bir konuda operasyon hazırlıkları yapılıyor olabilir. Estetik konuları ile ilgili bu tarihlerde hiçbir işlem yapmayın. Yatırımlar söz konuysa mal, mülk, ya da riskli bir konu borsa, krediler, borçlar gibi bu tarihler arasında hareket etmeyin. Davalar, hukuki konular, resmi dairelerle ilişkiler de bu dönem aktifleşebilir. Sağlam ilerleyen aşk ilişkilerini bu dönem, ciddi bir boyuta taşımak mümkün. Olmayanlar ise sorun yaratabilir, yapılandırmak gerekir. Estetik konular, artistik faaliyetler, spor çalışmaları önem kazanıyor. Çocukların sağlık konularıyla daha fazla ilgili olabilirsiniz. Ruhsal sorunlara, daha fazla önem vermek gerekebilir.

Yengeç burcu

Yengeç burç yorumları: Bu hafta kronik sağlık sorunlarınız baş gösterebileceği için biraz daha kendinize bakmanız gerekebilir. İş yerinde bazı arkadaşlarınız aranızdan ayrılabilir, çalışma ortamınız biraz stresli bir hal alabilir. Olabildiğince dikkatli ve sakin olun, duygusal krizler yaşamadan önce bunun geçici olduğunu kendinize hatırlatın. Spor ya da meditasyon gibi arındırıcı yöntemlerle stresinizi azaltın.

13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkıyor. İkili ilişkilerimizi tekrar gözden geçirerek, yeni düzenlemeler yapmayı düşünebiliriz. Yolunda gitmeyen şeyler varsa, sorunlarımızı konuşarak çözmenin ve hayatımızı düzene sokmanın tam zamanı. Yeni iş birlikleri ya da ilişkililer de söz konusu olabilir.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bazı sırlar açığa çıkabilir ve dedikodular ortaya dökülebilir. Bu gelişmeler biraz canını sıksa da ilerleyen dönemlerde senin için olumlu olabilir. Senin aleyhine konuşan insanların kimler olduğunu öğrenip önlem alabilirsin. İçten içe korktuğun şeylerle yüzleşince hiçte korkulacak bir tarafının olmadığını görebilirsin. Gelişmeler senin kontrolünde olmasa da sonuçları lehine olabilir.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak retrosu başlıyor. Yani Venüs sizin ilişkiler evinizde retro yapıyor. Evlilik ilişkilerini bu dönemde ele almak sağlam temeller atmaya çalışmak gerekebilir. Çocuklarınız, aile içindeki kargaşalar, ebeveynlerle ilgili sorumluluklar, yeni önlemler almanızı, enerjinizi bunları çözmek adına harcamanızı gerektirebilir. Ortaklıklar, yeni iş anlaşmaları, şirket kurmak veya kalıcı işler yapmak gibi konular üzerinde de yoğunlaşabilirsiniz. Bu dönemde sağlam ortaklarınız da olabilir, anlaşma, kontratlar üzerinde yoğunlaşabilir, size olan faydalarını, zararlarını da sorgulayabilirsiniz. Evde yapmanız gereken çalışmalar artabilir, sanatsal bir konuya yoğunlaşabilirsiniz. Önemli imzaları bu tarihlere denk getirmeyin.

Aslan burcu

Aslan burç yorumları: Mars’ın Yay burcundaki transiti iki ay boyunca yaratıcılığınızı arttıracak, içinizdeki sanatçıyı besleyecek ve aşk hayatınıza iyi gelecek. Bu dönem yine Mars cinselliği temsil ettiği için libidonuzun daha yüksek olduğu bir dönem olabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız harekete geçmek için destekleyici olabilir. Belki yalnızsanız yeni bir ilişki ya da yabancı kültürlerden yeni insanlar ve yeni flörtlerin kapısını aralayabilirsiniz.

Bu hafta Merkür gezegeni Oğlak’ta transitine başlıyor. Sağlık ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Eğer çalışıyorsak iş yerimizde yeni bir düzenle karşılaşabilir, yeni iş arkadaşlarıyla çalışmaya başlayabiliriz. Günlük yaşamımızda da rutin düzenimizin dışına çıkmamıza neden olacak bir hareketlilik yaşanabilir. Zararlı alışkanlıklarımızdan kurtulmak ve sağlık kontrollerimizi yaptırmak için uygun bir dönemdeyiz.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Genel olarak keyifli vakit geçirmene olana sağlayacak bir Dolunay dönemi. Arkadaşlarınla sohbetlerin bazı gizli konuların açığa çıkmasına neden olabilir veya arkadaşlarla sözlü gerginlikler yaşayabilirsin. Gruplar içinde senden hoşlanan biri olduğunu fark edebilir veya sen birinden fazlasıyla hoşlanabilirsin. Ancak kalabalık gruplar içinde kendini biraz huzursuz hissetmen de mümkün. Geleceğe dair hedeflerini gerçekleştirdiğini görmek seni çok mutlu edebilir. Eğer çocuk sahibi olmakla ilgili bir planın varsa bu konuda kararların netleşebilir veya devam eden süreçler netlik kazanabilir.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Sağlıkla ilgili konular vurgulanıyor. Aileyi ilgilendiren konular, yakın çevre ilişkilerin yoğunlaştığı bir dönem. Annenizin sağlıkla ilgili konuları bu dönemde daha dikkatli ele almak gerekebilir. İş yerinde dekorasyon çalışmaları da gündeme gelebilir. İşiniz gereği sanatsal bir obje üzerinde çok uzun süre çalışabilir, Aralığın sonlarına doğru müşterilere pazarlayabilirsiniz. Kendi sağlığınızı uzun süredir ihmal ettiyseniz, özen göstermeniz gereken bir dönem. Güzelleşmek için daha çok efor harcanabilir. Gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. Şeker iniş çıkışlarına, böbrek, sırt, bel ağrılarına, ağır diyet programlarına dikkat etmeli. Bünyenizi güçlendirmelisiniz. Estetik operasyonlarını dekor çalışmalarını bu tarihlere denk getirmemeli, beraber çalıştığınız kişilerle, kardeşlerinizle ilişkilere dikkat etmelisiniz. Plüton’dan dolayı, kalıcı çözümlerde bulmak mümkün.

Başak burcu

Başak burç yorumları: Evde değişiklik yapmak, bir şeyleri tamir etmek düzenlemek için bu iki ay çok uygun. Şimdi tüm dikkatinizi yapmak istediğiniz şeye vererek yeniden düzenleme yapabilirsiniz. Temizliğe girişirseniz de dozunu kaçırmayın. Öte yandan ailenizle ilgili strese gireceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda sakin kalmaya özen gösterin ve fanatik bir biçimde kendinizi savunmak yerine dengede olmayı seçin!

13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda seyahat etmeye başlıyor. Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Çocuğumuz varsa, iletişimimiz artabilir, onlarla ilgili önemli kararlar alabiliriz. Kendimize yaratıcı hobiler edinebilir ve bu hobileri kazanca dönüştürecek planlar yapabiliriz. Romantik ilişkilerde ise ciddi adımlar atabilir, süregelen ilişkilerimizi bir sonraki seviyeye taşıyabiliriz.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Yaşamının birçok alanında ani gelişmeler olabilir ve seni seçim yapmaya zorlayabilir. İş değişikliği veya taşınma gibi konular gündeme gelebilir. Aileni özellikle de anne babanı ilgilendiren konularda gelişmeler yaşanabilir ve bu konular bir sonuca varabilir. Özellikle kariyerine dair alacağın kararlar önümüzdeki günlerde seni çok etkileyebilir. Çabalarının karşılığını almanın rahatlığını yaşayabilirsin. Eğer beklediğin bir terfi varsa bu konuda olumlu gelişmeler olabilir. Toplum önünde fikirlerini açıklaman gerekebilir.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak retrosu başlıyor. Aşk ilişkileri sorgulanıyor. Ciddi, sorumluluk sahibi, normların dışında geleneksel bir yapıda olan birliktelikler bu dönem ele alınabilir. Geçmişte yaşanmış bir ilişki de tekrar gündeme gelebilir. Para, harcamalar yüzünden sorun çıkabilir. Özellikle pamuk ipliğine bağlı olanlarda. Finansal konularda çok fazla gayret etmek gerekebilir. Alacaklar var ama harcamalar da artıyor. Borçlar varsa gelenler onları kapatmak için kullanılabilir. Bu ay risk getiren her şeyden kaçınmak gerekir. Yaratıcı çalışmaları olanlar, sahne, dekor, obje, internet çalışmaları, tanıtımlar gibi… çok başarılı olabilirler. Enerjilerini bu konuya yoğunlaştırabilirler. Çocuklarının bu dönem önemli kazanımları var. Spor çalışmalarından başarılar elde edilebilir. Sahne dekoru çalışmaları, borsa oyunları, risk getiren her şeyden bu dönemde uzak durulmalıdır. Hamile kalmak, bu konulara önem vermek mümkün.

Terazi burcu

Terazi burç yorumları: Kardeş, kuzen, akraba, yakın çevre ve eğitim hayatınızda çekişmeli ve biraz stresli bir süreç yaşayabilirsiniz. Belki daha özgür hissetmek istediğiniz bu dönemde yalnızca kendi doğrularınız etrafında ilerlemeyin. Siz dengenin burcusunuz, bunu kendi hayatınızda da uygulayın. Ayrıca bu dönemde araç kullanırken dikkatli olun. Yine yakın bir seyahate çıkacaksanız burada karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara dikkat edin.

13 Aralık tarihinde Merkür gezegeni Oğlak burcunda transit ediyor. Sizin için aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Aile içi sorumluluklarımız artabilir. Evde hareketli bir dönem geçirebiliriz. Yaşça büyük aile bireylerinden yararlı tavsiyeler almamız da söz konusu olabilir. Öte yandan gayrimenkul alım satım işleri gündeme gelebilir. Kariyerimizle ilgili de geleceğe yönelik kararlar almamız mümkün.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Zihnen aydınlanma yaşayacağın bir döneme giriyorsun. Sorunlarına pratik çözümler bulabilirsin. Kardeşlerinle veya kuzenlerinle ilgili bir sorun varsa bu konu gündeme gelebilir ve çözümlenebilir. Duyacağın bir söz veya alacağın bir haber üzerine harekete geçebilir ve kararlar alabilirsin. İlişkilerinde yeni düzenlemelere gidebilirsin. Çevrendekiler hakkındaki düşüncelerinde yanılmadığını göreceksin. Bu durum artık daha da kararlılıkla olayların üstüne gitmeni sağlayabilir. Yolculuklar veya eğitimle ilgili çalışmaların sonuçlarını görebilirsin.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Çok kararlısınız, kafanıza koyduğunuz şeyi gerçekleştirmek istiyorsunuz. Ev, yatırım konuları da hareketlilik kazanmış. Evinizle ilgili değişiklik, dekorasyon çalışmaları, taşınma, mekan değiştirme gibi… Hayatınıza denge getirmek istediğiniz bir süreç. Eşinizle ilişkileri, ortaklık konularını, yapılandırmak, onarmak bozuk olan düzeni de tamir etmek güdülerini harekete geçiriyorsunuz. Zamanla kışkırtıcı olan bu enerji size, ilişkiye zarar verebilir. Evinizde misafir ağırlamak, aile içinde daha fazla beraber olmak mümkün. Bünyenizi güçlendirin, kaza, hastalık, tehlikelerden uzak durmalısınız. Şeker, alerjik reaksiyonlar, nezle, cilt sorunları, sırt bel ağrıları için tedbirli olmalısınız. Bu tarihlerde dekorasyon çalışmaları yapmak için doğru bir zamanlama değil.

Akrep burcu

Akrep burç yorumları: Mars, öz kazanım ve değerler evinizde hareket ederken, “nasıl olsa param var ya da kazanırım yine” diye iyimser bir tavır içine girip kendinizi değerli hissetmek için fazla para harcamamaya dikkat edin. Bu iki ay boyunca daha çok kendinizi mutlu etmek ve değerli hissetmek için para harcarken bir yandan da daha çok para kazanmak için harekete geçebilirsiniz. Risk almamaya özen gösterin.

13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda seyahatine başlıyor. Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkıyor. Kişisel gelişimimiz ile ilgili eğitimler almaya karar verebiliriz. Akrabalar ya da yakın aile bireyleriyle bir araya gelip, sağlam temeller atmak adına birbirimize yararlı tavsiyeler verebiliriz. Kardeşlerimiz ile ilgili daha fazla sorumluluk almamız gerekebilir. Çalışıyorsak, işimizle ilgili çok sayıda kısa yolculuk yapabiliriz.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Finansal durumunla ilgili gerçeklerle yüzleşme zamanı olacak. Devam eden maddi sorunların varsa bu sorunları çözmek için acil eylem planları oluşturabilirsin. Bu dönemde borçlanabilir veya alacaklarını toplayabilirsin. Bankalara fazlasıyla işin düşebilir. Kredi başvuruları yapabilirsin. Parasal konularda hızlı karar vereceğin bir dönem olduğu için riskleri de detaylı incelemende yarar var. Gayrimenkullere dair teklifler alıp verebilirsin. Satamadığın bir gayrimenkulün varsa bu konuda olumlu bir gelişme olabilir.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak retrosu başlıyor. Kardeşler, akrabalar, onların ortaklık veya evlilik konuları ile iç içesiniz. İşle ilgili anlaşmaların işbirliklerin yoğun olduğu bir dönem olabilir. İletişim yoğunlaşabilir, internet çalışmalarına hız vermek, plancı olmak gerekebilir. Eğitim konuları da gündemde, sınav sonuçları dikkat çekici. Başkalarına bağlı olduğunuz, onların istekleri doğrultusunda hareket ettiğiniz bir süreçte, kontrolü ele alamadığınızı hissedip kendinize savaş açmayın. En büyük düşmanınız siz olabilirsiniz. Sağlığınıza, yediklerinize dikkat etmelisiniz. Şekerli yiyeceklerden uzak durun.

Yay burcu

Yay burç yorumları: Bu hafta itibariyle önümüzdeki iki aylık süreçte kendi isteğinizle hareket edeceksiniz. Daha neşeli, daha iyimser enerjinin tavan yaptığı bir dönem sizi bekliyor. Mars’ın sizin burcunuzdaki bu transitiyle kendinize yeni hedefler belirleyebilir, yeni deneyimlere adım atabilirsiniz. Belki bu transit sayesinde keşfetmediğiniz bir yanınızla tanışabilirsiniz. Girişimci tavrınızla bu transitte harekete geçerek, gözleri üzerinize çekebilirsiniz.13 Aralık itibariyle Merkür Oğlak burcunda seyahat etmeye başlıyor. Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkıyor. Yeteneklerimizi fark edebiliriz ya da onları değerlendirebileceğimiz yeni fırsatlar çıkabilir. Finansal konularda yeniden yapılanmaya gidebilir, yeni yatırım planları oluşturabilir, yeni iş anlaşmalarına imza atabiliriz. Bütçemizi düzene sokmak için ideal bir dönemdeyiz.

18 Aralık’ta karşıt burcunuz olan İkizler’de gerçekleşen dolunay, kontrol edemediğiniz olayların açığa çıkmasına ve ilişkilerde farkındalıklar yaşamanızı tetikleyebilir. Evlilik, ortaklık, iş birliği gibi ilişkileri kapsayan kararlar alabilirsin. Yakın ilişkide olduğun kişilerin aldığı kararlara uyabilir, en azından ortak hareket etmek zorunda kalabilirsin. İş birliği yapmanı gerektiren durumlar açığa çıkabilir, karşındakinin tavrına göre aksiyon alabilirsin. Çevrendekilerin neler düşündüğünü ve neler hissettiğini daha rahat anlayabileceğin bir dönemde olacaksın.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Dikkatler, para konularına çevriliyor. Para kazanmak, anlaşmalar yapmak, sanat çevresinden kişilerle daha fazla beraber olmak, yaptığınız bir ürünle ilgili para kazanmak mümkün. Retro döneminde anlaşmalar, kontratlar, güzel objeler, satın almak, tasarlamak mümkün olabilse de, para konusunda gecikmeler verebilir. Bir süre beklediğiniz bir süreç olsa da Mart ayından itibaren her şey yoluna gitmeye başlar. Bu sürece önem verin. Bu dönemde yapacağınız anlaşmalar, alacağınız işler, tanıştığınız kişilerle kalıcılık söz konusu olabilir.

Oğlak burcu

Oğlak burç yorumları: Bilinç dışı konular, sardı korkular, gizli düşmanlıklar, kavuşumlar gündeminizde olacak. Mars burcunuza gelene kadar iç dünyanıza eğilme zamanı olacak. Mars’ın Yay burcu transiti ile iç dünyanıza eğilebilir, meditasyon ve terapi yöntemleriyle kendi gücünüzü keşfedebilirsiniz.

13 Aralık’ta Merkür sizin burcunuzda seyahatine başlıyor. İmajımız, hedeflerimiz ve kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Yeni girişimler için uygun bir döneme giriyoruz. Kendimize yeni hedefler oluşturabilir, hedeflerimizin peşinden daha kararlı gidebilir ve kendimizi daha net ifade edebiliriz. Bu süreçte evlilik, kariyer değişikliği, çocuk sahibi olmak gibi ciddi kararlar almamız da mümkün.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayla birlikte özellikle yazılı işlerini başarılı bir şekilde bitirebileceksin. Örneğin bitirmen gereken raporlar bir çırpıda bitebilir. Yorulacak olsan da hızla yaşanan olaylar lehine sonuç verebilir. Beraber çalıştığın kişiler ufkunu açabilir. Uzun süredir istediğin görev ve pozisyonları üstlenebilirsin. Terfi gibi bir durum halihazırda gündemindeyse olumlu bir gelişme yaşanabilir. Sağlığını ihmal ettiğini fark edebilir ve kötü alışkanlıklarına son verebilirsin. Çevrendeki insanlarla ilgili bir sağlık haberi de alabilirsin.

19 Aralık’ta Venüs gezegeni sizin burcunda retro hareketine başlıyor. Kişisel girişimlerinizin son derece önemli olduğu bir süreç. Çok fazla çalışmak gerekiyor. Enerjinizi bu yönde olumlu kullanırsınız, yapıcı gelişmeler de söz konusu. Geçmişten gelen bir aşk hikayesi gündeme gelebilir. Sanatsal bir projeye imza atabilirsiniz. Bu dönemde hamile kalmanız da mümkün. Dış görüntünüze önem vereceğiniz bir dönem. Giyim, kuşam, estetik gibi. Aşk hayatınızı da yapılandırmak isteyebileceğiniz bir süreç. İlişkinize, yeni bir form vermek, farklı bir boyuta taşımak isteyebilirsiniz. Hamilelik süresince de dikkat etmelisiniz. Ev ve iş hayatınızla ilgili konular için biraz daha fazla gayret etmek durumundasınız.

Kova burcu

Kova burç yorumları: Hayalleriniz, umutlarınız ve geleceğiniz için aklınızdaki konularda harekete geçme cesaretini Mars’ın Yay burcu transiti ile kendinizde bulabilirsiniz. Bu dönemde daha sosyal olabilir, kalabalık gruplar içine girebilir, sosyalleşmek için yeni adımlar atabilirsiniz. Yabancı kültürlerden yeni insanlarla tanışıp yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Öte yandan bu süreçte arkadaş çevrenizde oluşabilecek streslere karşı dikkatli olun, zaman zaman fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz.

Bu hafta Merkür Oğlak burcuna geçiyor. İç dünya ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Bu dönemde kendimizi biraz karamsar ve yorgun hissedebiliriz. Üzerimizde hissettiğimiz baskı hem zihinsel hem de fiziksel olarak zayıf düşmemize neden olabilir. Daha çok kendi iç dünyamıza yönelmek, korkularımızı sorgulamak ve bir süre sosyal hayattan uzaklaşmak kendimizi daha iyi hissettirebilir.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayla birlikte üzerindeki baskıdan kurtulma isteğin artacak. Bu nedenle ani, fevri çıkışlar yapabilirsin. Harekete geçmeden önce iyi düşünmende fayda var. Zihinsel keyif alarak başladığın işlerin sana başarı kazandırdığını görmekten mutluluk duyabilirsin. Yaratıcılık gerektiren konularda başarılı olacağın bir dönem. Aşk ilişkilerine dair gerçeklerin açığa çıkması seni farklı bir noktaya taşıyabilir. Yaşamını etkileyecek kararlar alabilirsin. Çocuk haberleri duyabilir veya çocuk sahibi olmak isteyebilirsin.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak retrosu başlıyor. Odaklandığınız işe adeta kapanıp çaba harcadığınız bir dönem olabilir. Aşkı, sevgiyi ikinci plana attığınız, gizli gizli çalışmalar yaptığınız bir süreç. Uzun soluklu bir çalışma içine girmeniz muhtemel. Amacınız iletişimi genişletmek, sesinizi daha fazla kitleye duyurmak. Sergiler, fuarlar, geziler, konserler etkin olabilir bu dönemde. İletişim, medya, halkla ilişkiler, yabancılarla diyaloglar daha fazla gerçekleşebilir. Bol bol yolculuklar, seyahatler gündemde ve ya daha çok uzak yerlere gidip gelebilirsiniz. Kendinizi, terk edilmiş, ikinci plana atılmış, değersiz hissettirecek duygulardan kaçınmalısınız. Meditasyon dua, yoga yapmak, iç huzuru bulmak ve kendinizle baş başa kalmak için doğru bir yaklaşım.

Balık burcu

Balık burç yorumları: Kariyer hayatınız için savaşmanız gereken iki aylık bir dönem başlıyor. Şimdi iş hedefleriniz için mücadele etmeli, iş hayatınızda karşılaşacağınız stresle baş etmeyi öğrenmelisiniz. Bu dönemde doğru hamlelerle hareket ederseniz, yurt dışı bağlantılı iş, proje vb. konular karşınıza çıkabilir. Stresinizi işinize yansıtmadan profesyonel adımlarla Mars’ın Yay burcu transitini lehinize çevirmek için dikkatli hareket edin.

Bu hafta ayrıca Merkür Oğlak burcunda seyahatine başlıyor. Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkıyor. Gelecek beklentilerimiz için hedefler oluşturup, bu hedeflerin alt yapısını hazırlamak adına uygun bir dönemdeyiz. Arkadaş çevremizde bazı değişiklikler olabilir. Yeni insanlarla tanışabilir ve mesleki gruplar içinde kendimizi ifade etme şansı bulabiliriz.

18 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Kariyerin için attığın adımların veya başlattığın girişimlerin sonucunu alabilirsin. Üstlerinin seninle ilgili görüşlerini öğrenebilirsin. Genel olarak harekete geçmek yerine olayları gözlemlemek istediğin bir süreçtesin ama hayatınla ilgili önemli kararlar vermek durumunda kalabilirsin. Taşınmak, iş ve şehir değiştirmek gibi konularda adımlar atabilir ve ailenle konuşarak onları ikna edebilirsin. Ev alım satımı yapabilir veya evinde büyük bir tadilata başlayabilirsin.

19 Aralık’ta Venüs Oğlak burcunda retro hareketine başlıyor. Gruplar içinde çalışmalar yoğunlaşmış. Aktivasyon hızlanmış. Beraber yapılması gereken işler içindesiniz. İş toplantıları, bu konudaki kazançlar, bir mekanı güzelleştirme, eğitim faaliyetleri, yabancılar, medya ile ilgili konular, eğitim çalışmaları, kurumsal faaliyetler, hareketlilik var. Bu konularda başarılı olmak mümkün. Hukuki konular vurgulanıyor. Davalar, ortak verilmesi kararlar var. Ödemeler, vergi, kira, sözleşmeler, borç, kredi gibi konularda gündemde. Bu konularda çok dikkatli olmalı, gereksiz risklerden kaçınmalısınız. Eğer muhasebe, banka sektörü, emlakçılık, sigortacılık, ekonomistlik gibi bir meslekte çalışıyorsanız, enerjinizi bu konulara yoğunlaştırabilir, başarılı da olabilirsiniz. Sağlığınız dikkat etmelisiniz. Ruhsal sorunlara, operasyon, kazalara açıklık getiren dönemlerde tedbirli olmakta fayda var. Mümkün olduğunca dinlenmelisiniz.

13 Ara 2021 - 08:08 - Burçlar

Mahreç  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.984.236 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.