Urfa’nın kaderini FETÖ’cüler mi belirledi? Fakıbaba’dan flaş açıklama

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti ile FETÖ ilişkisine dair canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, geçtiğimiz aylarda Ak Partiden istifa ettiğini ancak milletvekilleri Kasım Gülpınar ve Ahmet Akay’ın kendisini ikna ederek istifasının önüne geçtiğini söylemişti. Fakıbaba, açıklamalarının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında da tehdit edildiğini söyledi.

'Tehdit edildiğini duyuran Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Fakıbaba, oğlunun FETÖ yurdundan kaldığını dile getirdi. Fakıbaba ayrıca, şu anda İçişleri Komisyonu Başkanı olan Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili ve geçtiğimiz yıllarda Şanlıurfa’da hem Belediye Başkanlığı ve Valisi Celalettin Güvenç’in ise, 2014 yılında FETÖ’nün destekleriyle kendisinin yerine Şanlıurfa adayı yapıldığını söyledi.

FAKIBABA 'OĞLUM FETÖ YURDUNDA KALDI'

Fakıbaba'nın oğlunun Kanada'da FETÖ yurdunda kalıp kalmadığıyla ilgili sorusunu ”Kanada değil, Avusturya” olarak düzelten Ak parti Milletvekili, izleyicinin oğlunu değil, kendisini sorması gerektiğini savunarak şunları söyledi:"Evet kaldı. Ama, oğlumu soracağına beni sorsun. Ben 2012 yılında hatırlıyorum o zaman FETÖ'nün festivalleri, olimpiyatları vardı. Türkçe olimpiyatları falan. Biz de oraya gittik. Önde oturduk. Yanımda bakan bey, bir tarafımda o zamanki valimiz Sayın Celalettin Güvenç. Ben şuna inanıyorum. Belediye başkanıydım, yanımda bakan vardı. Şuanda İçişleri Komisyonu Başkanı olan kişi var. Ama, Urfa'da bu FETÖ ile ilk mücadeleyi veren Ahmet Fakıbaba'dır.”ifadelerini kullandı.

'UYGUN DEĞİL KARARI VERİLDİ'

2014 yılında halkın kendisini sevdiğini belirten Fakıbaba, “Ben niye aday edilmedim? Ben aday edilmezken, FETÖ'nün liderlerinden İ. Halil Baysal'ın OSM Hastanesi'nin 6. katında başkanlık kararı verilmedi mi? Hastanenin altıncı katında. Saat 2'de organizasyon yapılıp STK'ler toplanmadı mı Emniyet Müdürü nerede Mehmet Likoğku? FETÖ'den tutuklu, cezaevinde. Ahmet Fakıbaba Urfa'ya uygun değil. Urfa'dan gitmesi lazım kararı veriliyor" açıklamasında bulundu.

FAKIBABA, HALKA RAĞMEN ADAY YAPILMADI

Kendisinin Şanlıurfa Belediye Başkanlığı adayı yapılmaması için FETÖ tarafından başlatılan sürecin devamında Cevahir Otel'de bir toplantı düzenlendiğini ileri süren Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:“Toplantıya, şuandaki meclis başkanımız da geliyor. Orada STK'lar adına birkaç kişi var. Diğerleri kimler? Celalettin Bey ve müdürleri. ‘Efendim, biz Celalettin Bey'i isteriz. Fakıbaba olmaz' diyorlar. Fakıbaba, halka rağmen aday yapılmadı.”sözlerine yer verdi.

16 Kas 2021 - 10:56 - Siyaset

Muhabir  İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 2.160.590 kez ziyaret edildi.

Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?