Resmi Gazete'de yayımlandı: Gece yarısı kritik atamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanlığına ve üyeliklerine, Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Arabistan Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Erdoğan KÖK merkeze alındı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fatih TURAN atandı., Tarım ve Orman Bakanlığı Bölge müdürlüklerine, Bazı bakanlıklara ve kurumların genel müdürlüklerine atamalar  yapıldı.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanlığına ve üyeliklerine, Zerrin Güngör,Faruk Nazıf Ozak,İbrahim Karaosmanoğlu,Ahmet Karayiğit,Ömer Faruk Doğan,Esengül Civelek,Halil İbrahim Akça,Tevfik Ziyaeddin Akbulut,Prof. Dr. Erhan İbiş,Prof. Dr. M. Fatih Uşan,Kubbettin Arzu atandı.

Adalet Bakanlığı

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ahmet YILMAZ atandı.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Selami BİLGİN atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren iş Müfettiş Yardımcıları Ebru Şen, Gül Demir, İsa Adalet Önal, Nurhan Arık Aşci, Sami Sayın ve Serhat Taşdelen atandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Mustafa ÖZDERYOL, görevden alındı.

1. Hukuk Müşavirliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ayfer ÖZDEMİR TEFON atandı. Hizmet Sunumu Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Zeki ÖZDEMİR atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Emin Oral BÜLBÜLOGLU atandı.

BÜYÜK ELÇİ

Arabistan Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Erdoğan Kök merkeze alınırken boşalan koltuğuna Suudi Arabistan Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Fatih ULUSOY atandı.

Eritre Devleti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ahmet Demirok  atandı.

Dışişleri Bakanlığı

Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Erkan ÖZORAL ve Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Tanju BİLGİÇ atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Abdullah Buğrahan KARAYELİ atandı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Kerim TAŞKIRAN atandı.

Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fatih ÖZTÜRK atandı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet UYGUN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince bu görevlerinden alınmıştır.

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Ferruh AKALIN atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Elif UZUN SÜMERCAN atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa EKİNCİ, görevden alındı.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Hakan DOĞANAY, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Candemir ZOROĞLU, atandı.

Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne  Sabri CEYLAN atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Abdullah KODEK atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fatih TURAN atanmıştır.

Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcılığına Hülya ÖZTOPRAK YILMAZ,Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet İMAMOĞLU atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı

II. Bölge Müdürlüğüne Adil ŞENCAN,III. Bölge Müdürlüğüne Hacı Ahmet ÇİÇEK,VIII. Bölge Müdürlüğüne Gültekin AKSAN,X. Bölge Müdürlüğüne Orhan ÇATALÇAM,XI. Bölge Müdürlüğüne Halim ÖZDEMİR,XV. Bölge Müdürlüğüne Ahmet ÇÖRTÜK,atandı.

Kırşehir 11 Tarım ve Orman Müdürü Kenan ŞAHİN görevden alındı.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayıh Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hikmet AYAR Zeki KARAOĞLU atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdem DİREKLER görevden alınırken yerine Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne, Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Burak AYKAN atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Enver MAMUR,Denizcilik Genel Müdür Yardımcılığına Yılmaz TAŞÇI,Denizcilik Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa ÇANKAYA,Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcılığına Feriha MERT,Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcılığına Haydar Ufuk KALE.Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcılığına Murat KORÇAK,atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İsmail ÇAĞLAR atandı.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Çavlan ÇİFTÇİ atandı.

10 Tem 2021 - 04:34 - Gündem

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.362.916 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirdiniz?