Şanlıurfa sokaklarında adeta kuş uçmadı

2020-2021 sezonunu Beşiktaş şampiyon olarak tamamlarken, Emniyet ekipleri Şanlıurfa sokaklarında adeta kuş uçmadı. Beşiktaşlılar şampiyonluğu buruk kutladı.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri
+3
Video için play'e tıklayın

Süper Lig’de Beşiktaş’ın şampiyon olmasının ardından Şanlıurfa’da polis kutlama yapılmaması için adeta seferber oldu. Ekipler şampiyonluk maçı sonrası kent genelinde oluşturulan araç konvoylarına polis araçları ve megafonlardan yaptıkları anonslar ile müdahale edip, taraftarları ‘evlerine gitmesi’ konusunda sürekli uyardı.

Sarı siyahlı ekip Süper Lig'de 40 maça çıkarak 84 puana ulaşıp en yakın takipçisi Galatasaray'ı 1 gol averajı ile geride bırakarak şampiyon oldu. Beşiktaş’ın şampiyonluğunun ardından İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da kutlama yapılmasına izin verilmedi.

Polis ekiplerin kentin en işler cadde ve sokaklarında gerekli önlemleri alarak taraftarların sokağa çıkmasına, kutlama yapmasına izin vermedi. Şampiyonluğun ilan edilmesi sonrası bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarına siyah beyaz bayraklar ile çıkıp sevinç gösterisinde bulundu.

Karaköprü ilçesinde ise yaklaşık onlarca araç ise araçları ile birkaç tur atarak şampiyonluğu kutlamak istese de buna da yine polis engel olarak şahısları megafonlardan yaptığı anonslar ile konvoyun arasına ekip otoları ile girerek izin vermedi. Bütün engellemelere rağmen cadde de birkaç tur atan konvoy daha sonra polisin uyarıları ile dağıldı.

16 May 2021 - 00:29 - Gündem

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 979.791 kez ziyaret edildi.