İsrail'e karşı Siverek tek yürek oldu! Yüzlerce kişi sokağa döküldü

İsrail ordusunun Filistin'in Gazze bölgesine başlattığı hava saldırıları sonrası can kayıplarının artmasıyla birlikte Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Covid-19 tedbirlerine rağmen geniş katılımlı protesto gösterileri düzenlendi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde terör devleti İsrail’in saldırını protesto etmek amacıyla düzenlenen programa binlerce kişi katıldı.

Kudüs Dayanışma Platformunca düzenlenen program kapsamında Ayvanat Mahallesi’ndeki Abdulkadir Geylani Camisinde bir araya gelenler, yatsı namazının ardından İsrail’in saldırıları sonucu şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Platform sözcüsü Fikret Aslanparçası tarafından okunan basın açıklamasında Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi.

Filistin’in saldırı altında olduğunu ve Kudüs’ün İsrail işgalinin altında olduğunu söyleyen Aslanparçası, açıklamada şunları kaydetti: “Filistin saldırı altında. Kudüs,kirli postalların altında eziliyor. Mescid-i Aksa,gettolaşmış ruhların,terörist canilerin tasallutu altında. Ve bir halk direnmeye devam ediyor,iki yüzlü dünyaya inat ,başını kuma gömen idraksizlere inat. Bir halk,bir ümmet ölüme aldırış etmeden,korkak düşmanın üzerine yürüyor,atsız pusatsız. Utan dünya. Utan insanlık. Unutmak felakettir. Biz bugün burada hatırlatma yapmak için,Teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık.Evet insan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır. Coviti,stratejik bir aparata dönüştüren,insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksaya saldıran Terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek,asgari bir durum arz etmektedir. Fakat biz şunu da biliyoruz. Ziyanda olan bu asırda,başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörist İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır.”

Dünyanın Filistin’deki dramı görmezden geldiğini dile getiren Aslanparçası, “Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen,kanı ve terörü desteklemektedir. Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya,bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati, yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri iki yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz.

Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor… Biz de burada direnmeye devam edeceğiz bu kör düzene karşı. Yılmayacağız! Usanmayacağız! Orada, insanlığın haremine yapılan saldıra karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız, bu küresel kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz. İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur. Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz. Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, pusabilir. Fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz. Filistinde, teknolojiye sırtını dayamış küresel ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz. Biz biliyoruz ki;

İsrail, asırlara sarı getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek var olmaktadır. Evet, İsrail, korkularının esiridir.

Ve İsrail, holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koymuştur.

Kimileri bu söylediklerimize hamaset diyebilir. Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terör. İsrail’in bu bölgeye yerleşme sürecine bir bakın, temelinde terör göreceksiniz. İsrail’in sözde kurucusu ve sözde ilk cumhurbaşkanı Ben Gurion ve ondan sonra görev alan birçok yöneticisi, terör ve tedhiş hareketlerinin içinde bulunmuş kişilerdir. Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır. Siyonistlerin ilk saldırılarını hatırlamadan… İşgal edilen ilk şehir Hayfayı hatırlamadan… İki yüzlü emperyalistlerin çatışmalar bölgeler teorisini bilmeden… Mescid-i Aksaya yapılan saldırıları anlayamayız. Vadedilmiş topraklar bu kanlı sistemin motivasyon kaynağıdır. Holokost endüstrisinden beslenen lobiler, bu kanlı çarkın başındaki yapılardır. Ve maalesef bu yapılarla işbirliği yapan nevzuhur devletçikler, kabileci kafalar, mücadeleyi içten baltalamaktadır. Ama bu bir mücadeledir: hak ve batılın mücadelesi.Evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir.

Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır.” dedi.

Basın açıklamasını “Tarih İsrai’li devlet olarak, bilim, siyonizmi fikir olarak reddetmiştir.” diyerek sürdüren Fikret Aslanparçası, “Bu açık ve net. Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir. Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimizi kurtaracak nuhun gemisi ise İsraile karşı dirayet, Filistinde, Kudüste ve Mescidi aksada adalat için mücadeledir. Bunun yolu da hükmü de bellidir: Adı filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir. Siyonizmin bilindik ilizyonlarını aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadele devam edeceğiz. “Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.” İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, mescidi aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki; Kudüs Filistindir..Kudüs İslam şehridir..Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Ve herkes şunu görecek ki;

Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak.

İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Kudüs Şairi Mehmet Akif İnan’ın satırlarında derc edilen kucaklaşma gerçekleşecek, Aksa’da Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler, hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklardır. Biz buna varız. Biz, Siverek-Kudüs Dayanışma Platformu olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir.” ifadelerini kullandı.

Aslan parçası basın açıklamasının sonunda “İsrail’in bombardımanı sonucu şehit olan 9’u çocuk 25 yiğidimizin şahadetlerini selamlıyor, terörist İsrail örgütünü lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması sırasında cami bahçesinde toplananlar, “Katil İsrail, Filistin’den defol”, “Aksa sana canım feda” sloganları atarak tekbir getirdi.

Açıklamanın ardından binlerce araç ile Filistin’e destek amacıyla şehir turu atıldı.

11 May 2021 - 23:17 - Gündem

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 988.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Korona? - Tam kapanma var ama miting yapmak serbest. Yaş kaıtlaması koysaydınız bari

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 23:30
02

Siverek Siverek - @Korona? 01 nolu yoruma cevabı: Yanıbaşın Peygamber Efendimizin ( S.A.V. ) Allah (C.C) ile buluşmak için yola çıktığı yer yanıyor sen hala korona diyorsun. Herhangi bir yerde farklı bir şey için toplanan olsaydı aynı tepkiyi verir miydin acaba? Ölümden bu kadar korkma. :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 03:36Anket Elektrik faturanız ne kadar geliyor?