Başkan Gerger’den 1 Mayıs açıklaması

Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doktor Yılmaz Gerger, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doktor Yılmaz Gerger mesajında şu ifadeleri kullandı:  "Emek ve alın teriyle ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan İşçi, memur ve emekçi kardeşlerimizin, ' 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum. İşçi, memur ve emekçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, tüm emekçilerimiz için daha güzel çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyorum.

Ülkelerin istikrar içinde gelişmesinde, ekonomilerinin yapılanmasında ve belirlenen hedeflere ulaşmasında işçi, memur ve emekçi kardeşlerimizin katkısı çok büyüktür. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, alın teri ile çalışan bu kardeşlerimizin sorunlarının gündeme gelmesi için bir vesiledir. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. 1 Mayıs gününün, bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir fonksiyon icra edebileceği de muhakkaktır. İşçi, memur ve emekçi kardeşlerimizin sorunlarını hatırlama, hatırlatma ve çözüm yollarının konuşulması günü olan bu bayram gününün barış, kardeşlik ve dayanışmanın güçlenmesine, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum.

Covid-19 pandemisi nedeniyle bir araya gelemediğimiz, sosyal mesafeye azami uymamız gereken bu günlerde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir bayram havasında hep beraber kutlamak temennisiyle, başta Covid-19 salgını ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm işçi, memur ve emekçi kardeşlerimi en içten duygularımla selamlıyorum."

30 Nis 2021 - 16:31 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.090.003 kez ziyaret edildi.

Anket Elektrik faturanız ne kadar geliyor?