Urfalılar dikkat! Meteoroloji'den sağanak yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Kırklareli için karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde ise sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı.

İBRAHİM ÇAKMAK
İBRAHİM ÇAKMAK Tüm Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamaya göre, yarın Türkiye genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimleri, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve yer yer sağanak öngörülüyor.

Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı öngörülüyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 5 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, Doğu Akdeniz ile kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara'nın kuzey ve batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA HAVA DURUMU

4°C, 10°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

İSTANBUL HAVA DURUMU

 7°C, 9°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ HAVA DURUMU

 2°C, 7°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ HAVA DURUMU

11°C, 13°CÇok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Aydın kıyıları ile Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR HAVA DURUMU

 -1°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu

AYDIN HAVA DURUMU

9°C, 19°CÇok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyıları sağanak yağışlı

İZMİR HAVA DURUMU

9°C, 16°CÇok bulutlu

MUĞLA HAVA DURUMU

 3°C, 16°CÇok bulutlu ve sağanak yağışlı

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerde yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor.

ADANA HAVA DURUMU

8°C, 19°CÇok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA HAVA DURUMU

 12°C, 18°CÇok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY HAVA DURUMU

9°C, 15°CÇok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA HAVA DURUMU

2°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, güney kesimleri çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Konya ve Karaman çevreleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Niğde ve Kayseri çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU

 -1°C, 9°CParçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

 -2°C, 9°CParçalı ve az bulutlu

KAYSERİ HAVA DURUMU

-4°C, 9°CÇok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

KONYA HAVA DURUMU

 2°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde hafif yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Düzce ve Zonguldak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU HAVA DURUMU

-3°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu

DÜZCE HAVA DURUMU

1°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SİNOP HAVA DURUMU

10°C, 15°CParçalı bulutlu

ZONGULDAK HAVA DURUMU

 8°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

TRABZON HAVA DURUMU

9°C, 16°CParçalı bulutlu

SAMSUN HAVA DURUMU

 8°C, 17°CParçalı bulutlu

RİZE HAVA DURUMU

7°C, 17°CParçalı bulutlu

AMASYA HAVA DURUMU –

3°C, 12°CParçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güneybatı kesimleri ile Tunceli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM HAVA DURUMU

-5°C, 4°CParçalı ve çok bulutlu

KARS HAVA DURUMU

-9°C, 5°CParçalı ve çok bulutlu

MALATYA HAVA DURUMU

 0°C, 9°CÇok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

VAN HAVA DURUMU

 -1°C, 8°CParçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR HAVA DURUMU

3°C, 13°CÇok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP HAVA DURUMU

 5°C, 12°CÇok bulutlu ve sağanak yağışlı

SİİRT HAVA DURUMU

5°C, 12°CÇok bulutlu

ŞANLIURFA HAVA DURUMU

8°C, 15°CÇok bulutlu ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Kuzey Ege'de fırtına; Batı Karadeniz ve Marmara'da rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan, sabah saatlerinde doğu ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, sabah 3,0m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa): Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi 3,0 ila 4,0 m; Görüş: Orta, yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, Batı Akdeniz'in güneyi ile Doğu Akdeniz'in batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu gece saatlerinde hafif yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi.

30 Kas 2020 - 22:38 - Gündem

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 1.392.683 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Urfanatik Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfanatik Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'nın en güzel yemeğini seçiyoruz