TSE’den YSD Okulları’na 'Okulum Temiz' Belgesi

YSD Eğitim Kurumları pandemi sürecinde yeni eğitim ve öğretim yılına Temiz Okul ve Sağlıklı Okul olarak aldığı beyaz bayrakla başladı. Kurum, TSE Okulum Temiz Belgesi ile tescillendi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın


YSD Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz Belgesi” ile tescillendi.


Okul, başvuru öncesinde "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerini, eylem planlarını, talimatlarını, eğitimlerini ve benzeri işlemleri yerine getirdi. Soru listesinde belirtilen tüm şartları tamamlayan YSD Okulları, denetlenip kontrol edildikten sonra TSE onaylı "Okulum Temiz Belgesini" aldı.


Belgenin alınmasıyla birlikte YSD Okulları Kurucusu Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Yavuz Selim Dağ, pandemi sürecinde öğrencilerin uygun ortamda eğitim ve öğretimlerine devam edebilmelerinin önemine değinerek şunları söyledi: "Tüm öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın daha hijyenik bir ortamda güvenli ve sağlıklı şartlarda sorumluluklarını sürdürmelerini hedefliyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızı bu konuda bilinçlendirdik ve hazırlıklarımızı büyük bir titizlikle gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz okula başladığı andan itibaren nerede nasıl davranacakları, hangi ortamlarda ve alanlarda ders yapacakları, bahçede nerede oynayacakları, hangi öğrencinin hangi sırada yer alacağı, okul çıkış esnasında öğrencilerin nasıl çıkış yapacağı, öğretmenlerimizin de alacağı önlemleri ve tedbirleri TSE'nin hazırladığı kılavuz rehberliğinde hazırladık. Bu konuda velilerimizin içinin rahat olmasını önemsiyoruz."

Dağ, hem online hem yüz yüze eğitim için uzun vadeli eğitim planlarına hazır olduklarını ve pandemiye rağmen başarı grafiklerini daima ilerlettiklerini belirterek "Durmak yok, önlem almaya ve çalışmaya devam" dedi.

24 Eyl 2020 - 15:13 Şanliurfa- Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 1.481.708 kez ziyaret edildi.
ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa Barosu seçimlerinde favori adayınız hangisi?