Uzaktan eğitim 31 Mayıs'a kadar uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 'Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesine karar verilmiştir'

Ahmet  Durmuş
Ahmet Durmuş Tüm Haberleri

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin koronavirüs mücadele kapsamında 31 Mayıs'a kadar devam edeceğini ve okulların o tarihe kadar kapalı olacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında daha önce 31 Nisan'a kadar kapatılması kararlaştırılan okulların bugün yaptığı açıklamada 31 Mayıs'a kadar kapalı kalacağını açıkladı. Okulların kapalı olacağı süreçte öğrenciler ders takiplerini EBA TV üzerinden uzaktan eğitime devam edecek.

Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz koronavirüsle mücadele içinde. Aldığımız kararları paylaşıyoruz. Bilgilendirmeler şeffaf biçimde devam edecek. Alınan tüm kararların ülkemizdeki bir çok hane halkını ilgilendirdiğinin bilinci içindeyiz. Salgının başladığı tarihten itibaren uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da görüyoruz.

"UZAKTAN EĞİTİM 31 MAYIS'A KADAR DEVAM EDECEK"

Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır. Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. Tüm çocuklarımızdan ve velilerimizden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları.

EBA AKADEMİK DESTEK PLATFORMUNA 1 MİLYON KAYIT

Sınavlara hazırlanan öğrenciler en hassas olduğumuz konudur. 11 ve 12. sınıfta eğitim gören öğrencilerimizin yapay zeka destekli eğitim sistemine yoğun talebi var.EBA akademik destek platformuna kayıt olan öğrenci sayısının 1 milyona yaklaştığını söyleyebilirim.

SORU-CEVAP KISMI

Bakan Selçuk açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soru-cevap kısmından özet:

MERKEZİ SINAV TARİHİNİN DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ ÖNGÖRÜNÜZ VAR MI?

LGS ile ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak.

TELAFİ EĞİTİME İLİŞKİN TAKVİM NETLEŞTİ Mİ?

Takvim değişken. Durum değiştikçe takvimi de değiştiriyoruz. Telafi eğitiminin her yaş grubu için her bölge için ayrı ayrı özellikleri dikkate alınarak oluşturulduğu bir dönemi yaşıyoruz.

SINIF GEÇME İLE İLGİLİ NASIL BİR PLANLAMA YAPIYORSUNUZ?

Birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Not ortalamaları kaç olursa olsun bir üst sınıfa geçecekler. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesin. Diyelim ki zayıf not varsa sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler.

29 Nisan 2020 - Eğitim

Muhabir Ahmet Durmuş

urfanatik.com son bir ayda 873.276 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?