ŞUSKİ Genel Müdürü değişiyor mu?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürün değişmesi gündemde.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü ( ŞUSKİ) Mehmet Emin Özçınar görevden alınacağı iddia edilirken boşalacak koltuğa ise Ferit Dağdeviren’in getirileceği öğrenildi.

İddialara göre geçtiğimiz günlerde mevcut Genel Müdür Mehmet Emin Özçınar izindeyken ŞUSKİ Genel Müdürlüğünde birçok daire başkanı ve şube başkanı değişmişti.

FERİT DAĞDEVİREN KİMDİR?

1969 yılında Şanlıurfa‘da doğdu. İlköğretim eğitimini Ankara ‘da, ortaöğretim ve lise eğitimlerini Şanlıurfa’ da tamamladı. 1991 yılında ODTÜ Gaziantep Müh. Fak. İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 1994 yılına kadar özel bir bilgisayar firmasında genel müdür olarak çalışma hayatına başladı. 1994 yılında Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans yaptı. 1994 yılında 6 aylığına Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde kontrol mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra 1998 yılına kadar Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde araştırma görevlisi olarak iş hayatına devam etti. 1998-2003 yılları arasında Mardin Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünde İçme suları Şube Müdürü olarak çalıştı. 2003-2005 yılları arasında Van Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak çalışma hayatına devam eden DAĞDEVİREN, 2005 yılında Van İl İdaresi Genel Sekreter yardımcısı olarak atandı ve bu görevini 2007 yılına kadar devam ettirdi. 2007-2010 yılları arasında Sağlık Bakanlığı İnşaat Onarım Dairesi Başkanlığında başkan yardımcısı olarak çalıştı. 2010 yılında Van İl Özel İdaresi Genel Sekreteri oldu ve bu görevini 2014 yılına kadar devam ettirdi. 2014-2016 yılları arasında ise Şanlıurfa ŞUSKİ Genel Müdürü olarak görevine devam etti. Bu görevini 2 yıl başarıyla yerine getirdikten sonra, 2016 yılının Ocak ayında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter yardımcısı oldu.

Çalışma hayatı boyunca gösterdiği başarılardan dolayı birçok teşekkür, takdir, başarı ve üstün başarı belgeleriyle taltif edildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan DAĞDEVİREN ileri derecede İngilizce bilmektedir.

27 Nisan 2020 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 890.313 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?