Çocuklar İçin Yapay Zeka E- Kitapta yerini aldı!

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Ar-Ge ve Urfa STEM ekibimizle "MEB2023 Vizyon Belgesi" kapsamında öğrencilere yönelik hazırlanan kitap gerekli izin ve telif işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber hizmete açılmıştır.

Hasan  Toprak
Hasan Toprak Tüm Haberleri

Özellikle 2016 yılında bünyemizde kurmuş olduğumuz  Şanlıurfa STEM ve BilimMerkezi, "MEB 2023 Vizyon Belgesi" ışığında 2019-2020 eğitim yılında Harran Üniversitesiile başlattığı "Yapay Zekâ Girişim (AI Edu Hub)" projesiyle yüzlerce öğrenciye bilgi işlemseldüşünme becerilerini kazandırma amacıyla eğitimler verdi. Bu açıdan bu sene desteklenen"Artificial Intelligence Education For Children" (2019-1-TR01-KA201-077041) adlı AB projesiyle İngiltere, İrlanda ve Türkiye'den oluşan uzman ekip danışmanlığında merkezimizde 9 farklı ilden gönüllü katılım gösteren öğretmenlere " Çocuklar İçin Yapay Zeka "verildi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 3 STEM merkezimiz sayesinde yapay zekâ yapısının anlaşılması, içerik üretimi ve kullanılması ve geliştirilmesine önem vermekteyiz. Bu kapsamda "Artificial Intelligence Education For Children" projemizle 7 aylık bir çalışma ve araştırma sonucunda pilot öğretmen eğitimleri ile okul eğitimlerinin yanı sıra Türkiye'de ve Avrupa'da çocuklar için yapay zekâ eğitimine temel sayılabilecek bir kitap hazırlandı.

Etkinlik odaklı ve öğrencilere pedagojik olarak yapay zekâ kavramının tanıtılarak uygulanmasını amaçlayan bu kitabın içerisindeki etkinlikler Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge personeli Abdurrahim SARGIN, içerik değerlendirmesi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Personeli Halil İbrahim ÇETİN, pedagojik uygunluk ve içerik düzenlemesi Harran Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet GÖÇEN tarafından hazırlanmıştır. Kitabımız gerekli izin ve telif işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber e-kitap formatında herkesin ücretsiz bir şekilde erişimine açılmıştır.

Çocuklar İçin Yapay Zeka Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

http://sanliurfa.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_04/24214627_Cocuklar_Ycin_Yapay_Zeka_KitabY.pdf

24 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Hasan Toprak

urfanatik.com son bir ayda 873.276 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?