Vekil Özcan: ''100 yıllık haklı bir gurur yaşıyoruz''

Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Fatma Kırmızı
Fatma Kırmızı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, '' 5 Temmuz’da üzerine bombalar yağarken Genel Kurulu açarak hainlere güçlü bir mesaj vermiş olan Meclis’tir TBMM'' ifadelerine yer verdi. 

Vekil Özcan mesajının devamında; '' Şanla ve şerefle geçen 100 yıllık haklı bir gurur yaşıyoruz bugün. Her 23 Nisan’da olduğu gibi yine heyecanlıyız, yine mutluyuz ve yine gururluyuz. 23 Nisan; Yüce Milletimiz için derin ifadelerin anlam bulduğu bir gündür. 23 Nisan; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun nişane günüdür.  23 Nisan; milletin üzerinde hiçbir gücün olmadığının resmiyet kazandığı gündür. 23 Nisan; Yüce Meclisimiz TBMM’nin açıldığı ve milletimizin iradesinin 100 yıldır bu mekanda tecelli ettiği gündür. Ve tabiki Yüce Milletimiz için böylesi önemli bir gün olan 23 Nisan aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği ve dünyadaki tek çocuk bayramı olarak kutlanan eşsiz ve benzersiz bir gündür.  Bu vesile ile ilk olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözlerinin tecelli ettiği, milli iradenin temsil makamı ve ulusal egemenliğin hakim kılındığı mekan olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bugünün şahsım için özel bir anlam taşıdığını da özellikle ifade etmek istiyorum. Nice badireler yaşamış ama bağımsızlık mücadelesinden geri durmamış, Darbelerle milli idarenin tecelligahı adeta gasp edilmiş ama yeniden güç bulmuş,  Ülkemiz ve milletimizin kaderini etkileyecek nice kararlar almış, Ve yine bizatihi şahit olduğumuz 15 Temmuz’da üzerine bombalar yağarken Genel Kurulu açarak hainlere güçlü bir mesaj vermiş olan Meclis’tir TBMM'' dedi.

'' HAYDİ TÜRKİYEM BİZLER İÇİN 23 NİSAN KUTLANASI ÖZEL BİR GÜN''

Yüce Meclisimizin 100. yılında TBMM İdare Amirliği görevini üstlenmenin de ayrıca gururunu yaşamaktayım diyen Vekil Özcan; '' Milletimizin ilelebet payidar olması için çok yaşa TBMM diyorum. Aynı zamanda bu anlamlı ve özel günü ‘Çocuk Bayramı’ olarakta kutladığımız bugünde, tüm dünya çocuklarının ve geleceğimizin teminatı Türkiyemizin çocuklarının gününü kutluyorum.  Bu zor günlerde evlerimizdeyiz. Ülkemizin okulları, kreşleri, bahçeleri, parkları ve sokakları şimdilerde biraz sessiz. Sizlerin cıvıl cıvıl neşesine hepimiz özlem duyuyoruz. Lakin daha güçlü ve daha sağlıklı bir gelecek için şimdi evlerimizdeyiz.  Bu akşam saat 21.00’da balkonlarımızda hep birlikte ellerimizde al bayrak ile İstiklal Marşımızı okuyarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağız. Haydi çocuklar, Haydi Türkiyem Bizler için 23 Nisan kutlanası özel bir gün. Dışarıda değilsek de evlerimizde birler onlar, onlar yüzler, yüzler binler, binler yüzbinler, yüzbinler milyonlar olup bu coşkuyu hep birlikte yaşamaya davet ediyorum. Çocuklarımıza güzel bir dünya, güzel bir ülke, güzel bir hayat, güzel bir çevre bırakmak tüm insanlığın en asli görevi olduğunu bu vesile ile hatırlatmak isterim. Çocuklarımız hep gülsün, gülsün ki dünya gülsün'' ifadelerine yer verdi.

23 Nisan 2020 Şanliurfa- Gündem

Muhabir Fatma Kırmızı

urfanatik.com son bir ayda 986.998 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?