Depsaş'tan abonelerine: Borcunuzu ödeyin

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ), korona virüs salgını nedeniyle fatura ödemeleri için verilen ek sürenin, fırsata dönüştürülmeye çalışıldığını iddia etti. Yapılan açıklamada "Mesken ve küçük esnaf kapsamına girmeyen bazı ticarethane, fabrika, kum ve taş ocağı şantiyeleri ile sanayi aboneleri de bu durumu kendileri için fırsata çevirme gayreti içine girerek elektrik borçlarını ödememeye başladı" denildi.

DEPSAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada Enerji ve Tabii Kaynakların tavsiyesi doğrultusunda bazı abonelere sağlanan kolaylığın fırsata dönüştürülmeye çalışıldığı ileri sürüldü. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı bir dizi tedbir alırken, yaşanan bu süreçte faturası toplamda 1.000 lira ve altında olan meskenler ile ilgili küçük esnaftan ödeme yapamayanlar için kesme işlemi yapmadan ödeme için ek süre verilmesi ve gerekirse taksitlendirme gibi kolaylıkların sağlanması için elektrik perakende satış şirketlerine tavsiyede bulundu.

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (DEPSAŞ), korona virüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde, sorumluluk bölgesindeki mesken ve küçük esnafa elektrik tedariğinde her türlü kolaylığı sunuyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tavsiyesi doğrultusunda ödeme güçlüğü yaşayan mesken ve küçük esnaf için kesme işlemi yapmadan ek ödeme süresi veren DEPSAŞ, diğer taraftan, abonelerinin sağlığını korumak için hem kendi şirket web sitesinden hem de bankalar üzerinden, kredi kartı dahil elektronik ödeme imkanı da sunuyor.

Alınan tavsiye kararı üzerine Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta faaliyet veren Dicle Elektrik Perakende SatışA.Ş. (DEPSAŞ), faturası 1.000 lira ile altında olan mesken ve küçük esnafa ödemede kolaylık uygularken, faturasını ödeyemeyenlere uygulanması gereken kesme işlemlerini de ötelemeye başladı.

Ancak, mesken ve küçük esnaf kapsamına girmeyen bazı ticarethane, fabrika, kum ve taş ocağı şantiyeleri ile sanayi aboneleri de bu durumu kendileri için fırsata çevirme gayreti içine girerek, elektrik borçlarını ödememeye başladı. Bu konuda daha da sorumsuz ve art niyetli davranan bazı aboneler, ödeme yükümlülüklerini yerine getirmesini isteyen DEPSAŞ’ı yerel basında ve sosyal medya ortamlarında haksız bir şekilde suçlayıp, maalesef tehdit etme noktasına kadar götürdü.

Yaşanan bu sıkıntılı sürecin daha rahat atlatılabilmesi adına vergiler dahil faturası 1.000 lira ve altında olan mesken sahipleri ile küçük esnafa gerekli kolaylık gösterilmektedir. Mesken ve küçük esnafa yönelik alınan bu karar, maalesef tükettiği elektriğin bedelini ödemek istemeyen bir kısım büyük ölçekli ticarethaneler, kum / taşocakları, kireç fabrikaları, gıda üretimi yapan fabrikalar ve sanayi aboneler tarafından suistimal edilmektedir. Sözkonusu işletmeler, borçlarını ödemeleri için yaptığımız uyarılarımızı dikkate almadıkları gibi, maalesef, ekiplerimizi engellemekte, hatta farklı yollarla tehdit etmektedirler.

Tüm bu gelişmeler ışığında, söz konusu salgın sürecinde mesken sahipleri ve küçük esnaf için yapılan uygulamanın, diğer aboneler tarafından suistimal edilmesine kesinlikle izin verilmeyecek ve ödeme yapmayan bu abonelerle ilgili olarak gereken her türlü yasal işlem tereddütsüz uygulanacaktır."

16 Nisan 2020 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 755.093 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Tuncay - Daha önce ayda bir sayaç okumaya geliyorlardı şimdi 20 güne düşürdüler 20 günde bir geliyorlar insaf yav insaf

Urfa belediyesi ise su sayacını 15 günde bir eve gelmeden sayaç okuma parasi kesiyor Allahtan korkun hesap var hesap

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Nisan 18:25
01

Ahmet - Karatkterdn yoksunsunuz ev ve işyerlerinede fatura kesiyorsunuz. Ama sizinki fırsatcılık degil.fırsatcılıga önlem olur.bu durumda bile insanlara fırsatcı diyorsunuzya,en buyuk fırsatcı ve vurguncular sizlersınız.!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Nisan 17:22


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?