Vekiller yerel medyanın yaşadığı sorunları meclise taşıdı

RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy’un girişimleriyle, yerel medyanın yaşadığı sorunlar 12 madde şeklinde meclis gündemine taşındı. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mecliste söz alarak yerel medyanın yaşadığı sorunu gündeme getirdi.

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Yusuf Gürsoy’un girişimleriyle yerel medyanın yaşadığı sorunlar meclis gündemine taşındı.

 Meclise taşınan 12 maddelik talepte yerel medyanın yaşadığı ekonomik sürece değinilerek; RTÜK payı ile frekans bedellerinin de bir süre alınmaması,  TÜRKSAT uydu bedeli ödemelerinin bir süre ertelenmesi ve döviz değil TL üzerinden indirimli olarak ödeme imkanı sağlanması, Kamu spotları yayınları ücretlendirilmek suretiyle TÜRKSAT ve RTÜK ile mahsuplaşmanın sağlanması gibi sorunlar gündeme getirildi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, yerel medyanın zor günler geçirdiğini kaydederek  Anadolu’da bulunan yerel medya şirketlerinin KOBİ kapsamında Kredi Garanti Fonu’ndan veya KOSGEB’den kredilendirilmelidir” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, yerel medyanın zor günler yaşadığını belirterek yerel gazetelerin ve gazetecilerin acilen ekonomik koşullarının iyileşmesi gerektiğini ifade etti.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ise yerel medyanın ‘mecbur sebep’ olarak kabul edilen sektörler arasına girmesi gerektiğini kaydetti.

Balıkesir, Sivas ve Malatya milletvekillerinin yerel medyanın yaşadığı sorunu meclis gündemine taşıması Anadolu medyasında olumlu karşılanırken bu taşın altına Şanlıurfa milletvekillerinin de elini koymasını talep ediyoruz. Unutmayın yerel medya Türkiye’nin dinamiğidir.

16 Nisan 2020 - Medya

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 890.313 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?