Büyükelçi Önen'den polis haftası mesajı

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Türk Polis Teşkilatı'nın 175'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Önen, mesajında "Görevini aksatmadan yapan, bu zor zamanda mağdur, fakir ve ihtiyaç sahibi insanlarımızın yardımına koşan kahraman polislerimizi candan tebrik ediyoruz" dedi.

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175'nci yıldönümünde yayınladığı mesajında "Zor ve onurlu bir mesleğin mensupları olan polisimiz, huzur ve güvenin mimarlarıdır" dedi. Önen şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıl dünya genelinde insanları evlerine kapatan coronavirüs salgını nedeniyle birçok etkinlikler gibi Polis Haftası etkinlikleri de gerçekleştirilemiyor ise de, namusumuzun bekçileri olarak öğrendiğimiz polisimiz ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’mızda da diğer kolluk kuvvetleri ve yardımseverlerle birlikte kapı kapı 65 yaş üstü insanlarımızın çeşitli ihtiyaçlarını, maaşlarını, yapılan maddi ve manevi yardımları kendilerine ulaştırarak özveriyle çalışıyorlar. Güvenlik görevlilerini de aksatmıyorlar. Allahu Teâlâ yardımcıları olsun. Görevini aksatmadan yapan, bu zor zamanda mağdur, fakir ve ihtiyaç sahibi insanlarımızın yardımına koşan kahraman polislerimizi candan tebrik ediyoruz.

Polis teşkilatımız, modern teknolojiyle desteklenmiş donanımı, mesai kavramı tanımaksızın kamu düzeninin sağlanarak halkımızın huzur ve güvenliğinin sürekli hale getirilmesi için var gücüyle çalışan yüksek eğitimli personeli ve başarılarla dolu mazisiyle ülkemizin köklü kurumlarından biridir. Kanun hâkimiyetini sağlama ve suçlularla mücadele gibi önemli bir görevi yerine getirerek, toplumumuzdaki huzur ve güven ortamını tesis eden Polis Teşkilatımızın, bu anlamlı haftasında bu yıl virüs nedeniyle Şanlıurfa’mızda ve ülkemiz genelinde evlerine kapanan insanlarımızın yardımına koşmaktadırlar. Halkımızın huzur ve güvenliğini, kanunlar çerçevesinde, insan hak ve özgürlüklerine de azami derecede riayet ederek korumakla yükümlü olan polis teşkilatımızın değerli mensupları, görevlerinin gerektirdiği sorumluluk ve fedakârlıkla huzur ve güvenliğimizin teminatı olmayı sürdürmektedirler".

10 Nisan 2020 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 890.313 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?