Urfa'da bir bilen aranıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün belediye hizmet binasıyla ilgili açıklamaları kafa karıştırdı. Beyazgül hizmet binası için daha önce 'kaçak yapı' sonrasında ise 'kaçak değil ama yeşil alan' demişti. Şimdi ise 'meydan' ifadesini kullanmaya başladı.

Video için play'e tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasının yeri ile ilgili soru işaretleri giderek artıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, hizmet binasının taşınacağını açıklamasının ardından mevcut hizmet binasıyla ilgili ifadeleri kafa karışıklığına yol açtı.

KAÇAK YAPI, YEŞİL ALAN, MEYDAN...

TOKİ ile yapılan anlaşma sonucu Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının, eski hal pazarının yerine iş merkezi olarak kurulan ve satılamayan binaya taşınacağı açıklanmıştı. Başkan Beyazgül, mevcut hizmet binasını yıkmak istediklerini, yerine yeşil alan yapmayı düşündüklerini söylemişti. Ancak Beyazgül, makamının da bulunduğu mevcut hizmet binasının yeri ile ilgili sık sık ifade değiştirmeye devam ediyor. Daha önce katıldığı bir televizyon programında mevcut hizmet binasının park alanına yapılan 'kaçak yapı' olduğunu ifade etmişti. Aynı programın ilerleyen dakikalarında 'kaçak değil ama yeşil alan' diye ifadesini değiştirmişti. Beyazgül, dün akşam katıldığı 3 yerel televizyonun ortak canlı yayınında ise söz konusu alan için 'meydan' ifadesini kullandı. Beyazgül'ün ifade değişikliği soru işaretlerine neden oldu.

KILIÇ 'HİZMET BİNASI' DEMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesinde daha önce Başkan Vekilliği yapmış olan Avukat Nihat Kılıç, mevcut hizmet binasının ne kaçak yapı ne de yeşil alan olmadığını söylemişti. Kılıç, "Orası 1989'daki İller Bankasının İmar Planından bu yana hizmet binasıdır" demişti.

İMAR PLANI DA 'BELEDİYE SARAYI' DİYOR

Öte yandan imar planında da hizmet binasının yeri 'belediye sarayı' olarak görünüyor.

09 Nisan 2020 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 873.276 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14

Mehmet Demir - Klavuzunu,yanlış kişilerden seçmiş herhalde.Oysa ki,Belediyede Başkan Danışmanları ve Genel Sekreter ile yardımcıları var!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 22:04
13

Murat - Orası parsel sorgu dan bakıldığı zaman belediye binası ve arsası şeklinde tescilli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 16:49
09

Mehmet Demir - Sözde Harran Ünv.Yenişehir kampüsüne yeni bina yaptıracaktı.Sonra Çevikkuvet kavşağındaki arsaya dediler;şimdi de Eski Hal Pazarı’nın oradaki binaya taşınacağız.dedi.Yarın başka bir yer derse şaşmayın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 14:35
07

Suruçlu Halil Doğan - Burasının neyi var ki taşınıyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 14:18
06

Urfali - şanlıurfa belediye binasının yeri bundan 45 yıl öncesine kadar şanlıurfanın meşhur belediye bahçası idi.yanındaki tarihi bina yetersiz kalınca 1970 li yıllarda iller bankası ihaleye çıkardı.ihaleyi alın mütahit 2 kat kaba inşaatı bitirdiginde bir cinayete kurban gitti bir kaç yıl atıl durumda kaldı bonda 1981 veya 1982 yılında tekrardan ihale edildi.BİNA ŞANLIURFAMIZIN 9 şiddetindeki depreme dayanıklı tek binasıdır.Binanın porejesi 4 kat idi bodrum katı dügün salonu zemin kat pasaj 1.kat lokanta ve 2 ve 3. katlar hizmet alanı olarak projelendirilmişti.Binanın 6 kat olması ve iki kat ilave edilmesi için binayı yapan SAYIN BEKİR ABACI'nın girişimleri ile 6 kata çıkarıldı. o zamanki şehrin belediye başkanı Alaattin TURHAN kat ilavesine şiddetle karşı çıkmıştı Gerekçesi ise trajikomikte BİNANIN ENİ BOYU BİR OLUYOR ALMAZZZZ diye karşı çıkmasına rağmen mevleket sevdalısı H.BEKİR ABACI sırf memleket bir binaya kavuşsun diye endi kazancından bile feragat etti Başkan Zeynel abidin beyazgülün bunları çok iyi bilmesi lazım.neyin çelişkili açıklamalarını yapıyor vesselam sahipsiz URFA, GELEN AĞLAR GİDEN AĞLAR ,NEYİME GEREK MESELESİ BU MEMLEKETİ BİTİRİYOR ÖNEMLİ NOT: SAYIN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ BİNANI HER TABLİYESİNE 45 TON DEMİR 1500 TORBA ÇİMENTO KULLANILMIŞTIR.BİLGİLERİNİZE

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 14:17
05

Pasaj Esnafı - Biri belediye binasının urfa'da olduğunu söylesin başkana

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 14:14
02

ABC - yani urfalıların şunu bilmesi yeterli sectikleri beediye başkanı daha belediye binasının yerini bilmiyor bu adamdan ne hizmet bekleyecekler.zaten adamı gören duyan da yak arada bir urfanatik sayesinde adamın ismini unutmuyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 13:52
01

Şanlıurfalı - Birde şunu merak ediyorum? Başkan yeşil alan ile parkın aynı şey olduğunu da mı bilmiyor? Yeşil alandan parka dönüşmüş diyor ben anlayamadım siz anladınız mı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 13:47


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?