Yardım kolileri dağıtılmaya devam ediyor…

Şanlıurfa Kızılay Şubesi, Şanlıurfa Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Sosyal Grubu 65 yaş üstü, engelli, yardıma muhtaç ve bakıma muhtaç ailelere yardım kolilerini dağıtmaya devam ediyor.

Video için play'e tıklayın

Şanlıurfa Kızılay Şubesi, Şanlıurfa Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Sosyal Grubu, Şanlıurfa ve ilçelerinde yaşayan 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı, yardıma, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşların evlerine oluşturulan yardım kolilerini dağıtmaya devam ediyor.

Yaklaşık 425 aileye yardım kolilerin ulaştığını söyleyen Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet İnan: “Düne kadar 425 aileye ulaşıldı son ulaştığımız aileler hariç tabi bunlar bize intikal edilen vakalar ama yine kaymakamlıkların ve vilayetlerin tespit ettiği bu kriterlere hem gençlik örgütlerimizle hem de kadın kolları ile erişmeye çalışıyoruz” dedi.

“24 SAAT BOYUNCA YANLARINDAYIZ”

Kızılay olarak yardıma muhtaç ailelerin 24 saat boyunca yanlarında olduğunu ifade eden Başkan Ahmet İnan: “Şanlıurfa Kızılay Şube olarak 65 yaş üstü yardıma muhtaç olan, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlara valimizin başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grubu olarak hem yiyecek hem de hijyen malzemelerini dağıtmaktayız. Önceden tespit edilen hiçbir sosyal desteği olmayanlara Kızılay olarak biz onların yanında olduğumuzu beyan ediyoruz, onlar evde kalsınlar biz onların her türlü ihtiyaçlarını Kızılay Gençlik Kolları, Kızılay Şube, Kızılay İlçe Teşkilatları ve Kızılay Kadın Kolları olarak biz 24 saat boyunca onların yanındayız yeter ki koronavirüs belasını halkımızın desteği ile evde kalma stratejisi ile ve sosyal mesafeyi koruma, el hijyenini koruma noktasında biz halkımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

“425 AİLEYE ULAŞILDI”

65 yaş üstü, yardıma muhtaç, kronik rahatsızlığı bulunan 425 aileye yardımın yapıldığını ifade eden Ahmet İnan: “Düne kadar 425 aileye ulaşıldı son ulaştığımız aileler hariç tabi bunlar bize intikal edilen vakalar ama yine kaymakamlıkların ve vilayetlerin tespit ettiği bu kriterlere hem gençlik örgütlerimizle hem de kadın kolları ile erişmeye çalışıyoruz. Sadece gıda değil aynı zamanda hijyen malzemelerini Kızılay, Devletimiz ve özelikle halkımızın bize yapmış olduğu bağışlarla biz bunları karşılıyoruz” diye konuştu.

04 Nisan 2020 Şanliurfa/ Eyyübiye- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 934.079 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?