22 yeni fakülte kurulurken, 34'ü ise kapatıldı

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 22 yeni fakülte, yüksekokul ve enstitü kuruldu. 34 fakülte, yüksekokul ve enstitü ise kapatıldı

İbrahim Çakmak
İbrahim Çakmak Tüm Haberleri

Bazı yükseköğretim kuramlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması, kapatılması veya adlarının değiştirilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 2809 sayılı Yükseköğretim Kuramları Teşkilatı Kanununun ek 30 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

27/3/2020 TARİHLİ VE 2319 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ KARAR

MADDE 1- (1) Ekli (1) sayılı listede belirtilen yükseköğretim kuramlarına bağlı olarak karşılarında gösterilen yüksekokul, fakülte ve enstitüler kurulmuş, ekli (2) sayılı listede belirtilen yükseköğretim kuramları bünyesinde yer alan enstitü ve yüksekokullar kapatılmıştır.

MADDE 2- (1) Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinin adı Ziraat Fakültesi olarak değiştirilmiştir.

(2) Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan İletişim Fakültesinin adı Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- (1) Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

28 Mart 2020 - Eğitim

Muhabir İbrahim Çakmak

urfanatik.com son bir ayda 761.639 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?