Açılışı beklenen otel icradan satışa sunuldu!

Şanlıurfa Akabe TOKİ yolu üzerinde bulunan otel Şanlıurfa 3. İcra Dairesi Müdürlüğünce icradan satışa çıkarıldı.

Ahmet  Durmuş
Ahmet Durmuş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe TOKİ yolu üzerinde bulunan ve inşaat halindeki 5 Yıldızlı otel Şanlıurfa 3. İcra Dairesi Müdürlüğünce icradan satışa çıkarıldı. 5 yıldızlı otele icra yolundan satışa çıkarıldığı 3. İcra Dairesi Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer aldı.

5 yıldızlı otel Açık Artırma ile satışa sunulacak. Otelin İnşaat halindeki değeri 94 milyon 691 bin 932 Türk lirası olarak biçildi. Satış ihalesi: Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu yapılacak.

İcradan satılan 5 yıldızlı otelde şu ifadelere yer verildi:

Özellikleri: Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçe Direkli Mahallesi 3237 ada 1 parselde kain 8.573,71 m2 yözölçümlü arsa üzerinde kurulu bina tapu kaydında Arsa vasıflı bulunan taşınmaz Gaziantep karayolu üzerinde Akabe mevkiinde yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde kaba inşaatı bitmiş ince işleri %90 oranında tamamlanan OTEL inşaatı bulunmaktadır. Yapı 3 bodrum +zemin+ 19 normal kattan oluşan betonarme karkas tarzında inşaa edilmiştir.Genel olarak otel içerisinde otopark, çamaşırhane, elektrik odası, toplantı salonları, mutfak, kapalı otopark, açık ve kapalı yüzme havuzları, hamam, sauna, alış veriş merkezi, şark odaları, lobi, resepsiyon, idari bölümler, yemekhane, kongre merkezi ve otel odaları bulunmaktadır. Yapının 3. bodrum katında havuz, Türk hamamı ve saunalar, 2. bodrum katında yemekhane, çamaşırhane, 1. bodrum katında makine aksamları bulunmaktadır. Zemin kat giriş katı, 1.Kat restoran bölümü ve diğer normal katlarda her katta 12 adet yatak odasının bulunduğu odalar mevcuttur. Otel binasının dış cephesi alüminyum doğrama camekanlı olup, imalatı tamamlanmıştır. Otelin Isıtma ve soğutma sistemi merkezi olarak düzenlenmiştir. Binanın elektrik tesisatı döşenmiştir. Otel Binasının onaylı mimari projesine göre 34.662,00 m2 kullanım alanına sahip olup,34.410,00 m2 otel alanı ve 252,00 m2 ise petrol istasyonu olarak planlanmıştır. Yapılan gözlemsel incelemelerde söz konusu otel inşaatının %90 oranında tamamlandığı kanaatine varılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı Yapı Yaklaşık birim maliyetlerin göre otel 5.sınıf C sınıfı (Oteller ve tatil köyleri (5 yıldızlı) yapı sınıfına girmektedir. Gayrimenkulun geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.

Adresi: Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçe Akşemseddin Mah. İpekyolu Bulvarı, İzol Otel inşaatı bulunan 3237 ada 1 parsel sayılı taşınmaz, Yüzölçümü: 8.573,71 m2, İmar Durumu: İmarlı, Kıymeti: 94.691.932,50 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler: tapu kaydındaki gibi, 1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası, 2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri: Satış ve şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/12 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

28 Ocak 2020 Şanliurfa/ Eyyübiye- Gündem

Muhabir Ahmet Durmuş

urfanatik.com son bir ayda 610.557 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?