Urfa’nın 2020 yol haritası çizildi!

ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek 2019 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendirerek 2020 yılı plan ve projelerini basın mensuplarıyla paylaştı.

Fatma Kırmızı
Fatma Kırmızı Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ( ŞUTSO) Başkanı ve Yönetim kurulu özel bir mekan da 2019 yılı değerlendirilmesi ve 2020 yılında Şanlıurfa’ya yapılacak plan ve projelerinin konuşulduğu toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı İbrahim Halil Peltek, yönetim kurulu ve basın mensupları katıldı. Programın başında basın mensuplarıyla sohbet eden Başkan Peltek, Urfa'nın yararına yapılacak projeler hakkında da basın mensuplarıyla birlikte hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Programın açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı İbrahim Halil Peltek: “Biz bir stratejik  plan yaptı 2019 yılında ne yaptık,2020 yılında neler yapacağız  diye bunları meslek gruplarıyla yapacağız. Bizim Sanayi ve Ticaret Odasında yapmamız gereken ne varsa bununla ilgili plan yaparak. Öncelikle tarihi değerimiz olan Göbeklitepe’yi dünyaya tanıtmak için uluslararası bir düzeyde Urfa’nın bir tanıtım klibini çektik bunu da çok cüzzi bir miktarla Amerika’da montajladık. Bütün uluslararası  uçak seferlerinde üç dilde Urfa'nın tanıtımın yaptık. Tanıtımla ilgili neler yapmamız gerekiyor, bildiğiniz gibi Ticaret ve Sanayi Odası 28 üründe patent almış bizde bu güne kadar gelmiş ürünleri Ticaret Borsası ile Ankara'da  coğrafi işaretler fuarında tanıtımını yaptık" ifadelerini kullanarak 2019 yılında yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Başkan Peltek, 2019 yılında vekillerle sürekli istişarede bulundukların, sorun ve taleplerini kendilerine ileterek çözümü noktasında istişare de bulunduklarını kaydetti. 2019 yılında Urfa ile ilgili her türlü tanıtımı yaptıklarını dile getiren Başkan İbrahim Halil Peltek, 2020 yılında ise fizibilite çalışmaları yaparak ticareti canlandırma hedefinde olduklarını dile getirdi.

2020 yılında yapılacak hedefler arasında;

- Yatırım fuarının yapılacağını ve yurt dışından katılımcıların çağırılacağı

- Şanlıurfa imalat sanayiinde nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması, ilde yaşayan işsiz gençlerin yetkinliklerinin artırılarak istihdama kazandırılması,

- Teknoloji üretiminin ve katma değerli ürün geliştirmenin desteklenmesini amacıyla Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi (ŞUTGEM) ve ŞUTGEM projesinin devamını sürdürebilmek adına, Şanlıurfa Eğitimi Geliştirme Vakfı’nı (ŞEGEV) kuracaklar.

- Şanlıurfa ticareti için önemli bir adım olacak olan makarna üretimini yapmak adına fizibilite çalışmaları yapıldı.

- Dış ticaretin gelişmesi adına Türkiye- Suriye Ticaret Merkezi kurulacak.

23 Ocak 2020 Şanliurfa- Gündem

Muhabir Fatma Kırmızı

urfanatik.com son bir ayda 615.545 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?