Urfalı Büyükelçi Önen'den önemli uyarı!

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliği, acil bir duyuru yaparak, Çin’de yaşayan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşlarımızın, Dünya Sağlık Örgütünün de kontrolünde olduğu yeni Koronavirus türü hastalık hakkında alınması gereken tedbirleri mutlaka almaları gerektiği belirtildi.

Fatma Kırmızı
Fatma Kırmızı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçiliği, acil bir duyuru yaparak, Çin’de yaşayan ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşlarımızın, Dünya Sağlık Örgütünün de kontrolünde olduğu yeni Koronavirus türü hastalık hakkında alınması gereken tedbirleri mutlaka almaları gerektiği belirtildi.

 Vatandaşlarımız tedbirleri dikkate almalı

Çin’de yaşayan ve Çin’e seyahat edecek olan vatandaşlarımızı uyarmak maksadıyla Büyükelçilik olarak acil sağlık duyurusu yayınladıklarını belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Çin'de ortaya çıkan yeni Koronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyuru yaptı. Bu duyuruda da belirttiğimiz gibi; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan, Çin’de ve civar ülkelerde vaka sayısının artmakta olduğu müşahede edilen ‘2019-nCoV’ yeni Koronavirus türü hakkında Büyükelçiliğimiz duyurusunda da belirtilen mutad sağlık tedbirlerini mutlaka almaları gerekmektedir. Ayrıca; Çin’de yaşayan vatandaşlarımızın Çin Halk Cumhuriyeti ve Dünya Sağlık Örgütünün resmi açıklama ve uyarılarını yakından takip etmelerinde fayda vardır” dedi.

 7 gün 24 saat Büyükelçiliğimiz telefonları açıktır

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen, oluşabilecek acil durumlarda 7 gün 24 saat açık olan Büyükelçilik Çağrı Merkezi ve hafta sonları Nöbetçi telefonlarından Büyükelçiliğe ulaşabileceklerini söyledi.

 Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı'dan Önen’e ziyaret

İstanbul'da bulunan Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı, önceki gün gittiği Pekin’de, Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen’i makamında ziyaret etti.

Büyükelçi Emin Önen İstanbul'da bulunan Çin Kültür Merkezi'nin kurucusu İrfan Karslı'yı Büyükelçilikte kabul ederek, Türkiye ve Çin arasında kültür ve turizm alanlarında hayata geçirilebilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 Önen’den Çin İK ve SGB UİD Gn. Md. Hao Bin'i ziyaret

Pekin Büyükelçimiz Emin Önen ayrıca, Pekin'de Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Departmanı Genel Müdürü Hao Bin'i ziyaret ederek Türkiye ve Çin arasındaki sosyal güvenlik alanındaki işbirliği konuları hakkında görüşmelerde bulundu.

 Pekin Büyükelçimiz Emin Önen’in sosyal medya hesaplarından da belirttiği gibi; UNESCO Dünya Mirası Listesindeki 15 ve Dünya Mirası Geçici Listesindeki 60 tabiat ve kültür varlığımıza ilişkin görüntüler https://turing.org.tr/unesco-360/ adresinden izlenebilmekte ve indirilebilmektedir.

Ayrıca; ülkemizin küresel tanıtımına katkıda bulunmak üzere Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu tarafından “UNESCO 360 Derece Türkiye” projesi hayata geçirilmiştir.

YTB Türkiye Bursları başvuruları başladı

Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliğinden yapılan bir hatırlatma ise; “2020 yılı Türkiye Bursları lisans ve lisansüstü burs başvuruları 20 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir. Ayrıntılı bilgiye http://turkiyeburslari.gov.tr internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Dünyanın en kapsamlı burs programı ile sen de yükseği hedefle” denilerek başvuru tarihlerinin 10 Ocak - 20 Şubat 2020 olduğu ve Başvuru için: http://turkiyeburslari.gov.tr adresinden ulaşılabileceği belirtiliyor.

22 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Fatma Kırmızı

urfanatik.com son bir ayda 606.224 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?