YEMYEŞİL BİR KARAKÖPRÜ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Karaköprü Belediyesi Şanlıurfanın en fazla yeşil alana sahip ilçesi olan Karaköprüde yeşil alan oranını artırmak için ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor

+3
Video için play'e tıklayın

Yemyeşil bir Karaköprü hayali olan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile birlikte Karaköprüde başlayan yeşil alan seferberliği devam ediyor. İlçede yaklaşık  750 bin metrekare alanı kapsayan 120 adet park bulunurken 2020 yılında bunlara toplam 50 bin metrekarelik 10 adet park daha eklenmesi planlanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli daha yeşil bir Karaköprü için göreve geldiğinden bu yana yeşil alanlara önem verirken son 4 yıl içerisinde ilçeye yaklaşık 450 bin metrekare yeşil alan kazandırdı. Bu dönemde 300 binden fazla ağaç ve fidan dikimi de gerçekleştirilerek önemli bir ağaçlandırma oranına ulaşıldı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli konutlaşma ve betonarme yapıların sürekli arttığı ilçede yeşil alanın elzem olduğuna dikkat çekerken Karaköprüye 2020 yılında da önemli oranlarda yeşil alan kazandıracaklarını söyledi.

Başkan Baydilli şöyle konuştu: Karaköprü ilçemiz her geçen yıl nüfusunu önemli bir oranda artırmakta bu da yapılaşmayı beraberinde getirmektedir. Betonarme yapıların arasında vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri yeşil alanlar parklar yaparak Karaköprüyü sadece betonarmeyle anılan bir yer olmaktan çıkarmak istiyoruz.

Bu doğrultuda göreve geldiğimizden bu yana yeşil alan olabilecek her alanda parklar yaptık ve ilçemize ciddi bir oranda yeşil alan kazandırdık. Tabi ki bu Karaköprü için yeterli değil çünkü her geçen yıl büyüyoruz. 2020 yılında park ağaçlandırma refüj gibi çalışmalarla yeşil alan oranımızı katlayacağız.

Karaköprü Belediyesi 2020 yılında ilçeye 50 bin metrekarenin üzerinde alanı kapsayacak olan 10 adet park kazandıracak.

Ekli Dosyalar

21 Ocak 2020 Şanliurfa/ Karaköprü- Çevre

urfanatik.com son bir ayda 607.208 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?