Yavru Kurtlar Koruma Altına Alındı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bulunan yavru kurtlar Şanlıurfa'da koruma altına alındıkları rehabilitasyon merkezinde yavrularını kaybeden köpeğin

Alper
Haber albümü için resme tıklayın

Diyarbakır’ın kulp ilçesinin kırsalında vatandaşlar tarafından bulunana 7 kurt yavrusu şanlıurfa doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü yaban hayatı kurtarma ve rehabilatasyon merkezine getirildi.

Şanlıurfa yaban hayatı kurtarma ve rehabilatasyon merkezinde korumaya alınan 7 kurt yavrusu hayvan barınagından getirilen yavrularını kaybeden köpegin sütü ile yapılan rehabilatasyon sürecinin ardından doğaya bırakılacak.

Diyarbakır’ın kulp ilçesinin kırsalında vatandaşlr tarafından bulunan 7 kurt yavrusu diyarbakır doğa koruma ve milli parklar müdürlüğüne teslim edildi.

Diyarbakır’dan şanlıurfa doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü yaban hayatı kurtarma ve rehabilatasyon merkezine getirilen 7 kurt yavrusu koruma altına alındı.

Yavrukurtlar şanlıurfa büyükşehir belediyesi ait hayvan barınağında yavrularını kaybeden bir ana köpek’in sütü ile besleniyor.

Köpek sütünün ardından et ile beslenmeye alınacak olan 7 kurt yavrusu rehabilatasyon sürecinin ardından doğaya bırakılacak.

Şanlıurfa yaban hayatı kurtarma ve rehabilatasyon merkezi müdürü fehmi yüksel, diyarbakır kırsalında bulunan 7 kurt yavrusunun şube müdürlüklerine getirildiğini, yavrukurtların anneleri olmadığı için, büyükşehir belediyesi’nin hayvan barınağında bulunan ve yavrularını kaybeden bir köpegin sütü ile beslediklerini belirtti.

Yaban hayatı kurtarma ve rehabilatasyon merkezinde çalışan veteriner hekim reşat ektiren ise, yavrukurtların sağlıkları yerinde, yavrukurtlar yeni annelerine alışma sürecinin zorda olsa atlattılar, 48 saat içerisinde rehabilatasyon sürecine uyum sagladılar, rehabilatasyon sürecinin ardından doğaya bırakılacak dedi.

09 Mayıs 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 729.949 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?