EKİNCİ, "GELİN TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIN"

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinin düzenlemiş olduğu 'Şanlıurfa için tek kalem' buluşmalarının bu haftaki konuğu Eyyübiye Belediye

Video için play'e tıklayın

Düzenlenen buluşmada Ekinci, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Birlik ve beraberlik çağrısının yapıldığı toplantıda diğer gazeteci STK'ların bir çatı altında toplanması gerektiği vurgulandı. Ekinci, bu birlik ve beraberliğin diğer STK'lar ile birleşmesiyle daha da güçleneceğini belirterek "gelin tek çatı altında toplanın" dedi.

"BİRLEŞEREK TEK KALEM OLMAYA HAZIRIZ"

ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak ise, tek çatı altında birleşerek tek kalem olmaya hazır olduklarını ve Şanlıurfa için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

ŞUÇGAD Başkanı Gülebak, derneklerin Şanlıurfa’daki Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Şanlıurfa’ya yararlı bir şekilde çalıştırmayı amaçladıklarını belirterek Şanlıurfa için ellerini taşın altına koyduklarına değindi.

Gülebak, "İlimize yanlış hitap edilen, memleketimizi güzel tanıtmayan konularda arkadaşlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde bu olumsuzluğun önüne geçmek için canla gönülden bir dernek kurduk. Bizim 15 günde bir özellikle kamu kurum ve kuruluşlarını davet ederek şehrimizin sorunlarını bire bir karşılıklı tartışıp doğru yolu bulmak için bu dernekten yola çıktık. Belediye Başkanlarımız, Valimiz, Baş Savcımızla görüştük Şanlıurfa için hepimiz elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

"CEVAP VERMEYECEĞİMİZ HİÇ BİR SORU YOK"

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise Şanlıurfa'ya yapılacak hizmetin sadece kamu kurum ve kuruluşların olmadığını ve Şanlıurfa'nın tanıtımında herkese görev düştüğünü vurguladı.

Çok samimi bir ortamın oluşturulduğunu belirten Ekinci, gazetecilerin her konuda sansürsüz, her türlü soruyu sorabileceklerini ve cevap veremeyecekleri hiç bir sorunun olmadığını aktardı.

Ekinci, "Çalışan Gazeteciler Derneği hem dernek yeri anlamında hayırlı uğurlu olsun, hem de yeni yeriniz hakikaten çok güzel bunun altını çizmek istiyorum hayırlı uğurlu olsun birde Eyyübiye’de. Tabi Eyyübiye olunca tabi böyle güzel mekanlar, bu güzel mekanlar güzel insanlarla anlam kazanırlar. Sayın Dernek Başkanımızın konuşmalarından bazı başlıklar aldım. Ama şunu da ifade edeyim, burada samimi bir ortam var her konuda sansürsüz, her türlü soruyu da sorabilirsiniz bunu söylemekte yarar var. Allaha çok şükür cevabını veremeyeceğimiz hiçbir soru yoktur. Belki de yanlış anlaşılmalar var ise bu sizin sorularınız ile hiç olmaz ise açıklığa kavuşmuş olur. Urfa’ya hizmet sadece kamu kuruluşlarının işi değildir, Urfa’ya hizmet aynı zamanda sivil toplum örgütlerinin de işidir. Urfa’ya hizmet Urfa’da yaşayan her bireyin öncelikli görevidir. Dolayısıyla Urfa’ya hizmet etmek istiyor isek hepimizin Urfa’nın faydası ve çıkarları doğrultusunda bir araya gelip bir konsensüs oluşturmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"BASIN KURULUŞLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANSIN"

Şanlıurfa için tek kalem buluşmalarının Şanlıurfa'ya hizmet anlamında katkı sağlaması gerektiğini aktaran Ekinci, diğer dernekler ile birleşerek tek çatı altında toplanmaları gerektiğinin önerisinde bulundu.

Diğer basın kuruluşlarının da, Örgütleri’nin de tek çatı altında toplanması, bir olmasının çok daha anlamlı olacağını söyleyen Ekinci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şanlıurfa için tek kalem, tek kalem olduğu zaman aslında bu yetmiyor, yazanında tek kişi olması gerekiyor. Tek kişi nasıl olur? İşte bu şekilde dernek haline gelip, birliği, aynı amaca hizmet eden insanların aynı zamanda aynı fikri savunan insanlardır. Dolayısıyla burada bazı farklılıklarda olabilir ama burada kalemi tutacak insanların aynı düşünce de olmaları gerekiyor. Bu düşünce ne olursa olsun Urfa’ya hizmet anlamında katkı sağlaması gerekiyor. Bu anlamda toplantının adı hakikaten güzel, iyi bir slogan bulmuşsunuz tebrik ediyorum sizi. Birlik beraberlikten bahsettik, birik beraberlik konusu evet sıkıntısını çektiğimiz bir olay ama bir hususu da ifade etmek gerekiyor. Şuanda basın camiasında da görebildiğimiz kadarıyla farklı dernekler var, daha önce de ifade ettik istiyoruz ki, bu birlik beraberlik derken önce bizim yaptıklarımızı her şekilde halkımıza ulaştıran değerli basın kuruluşlarının da, Örgütleri’nin de tek çatı altında toplanması, bir olması çok daha anlamlı olur umarım bu birlik beraberlik konusunda sizin atacağınız bu adımlar başka STK’larına da örnek teşkil eder. En azından toplantıya başlarken bu temennimi de belirtmek istiyorum. Davetiniz için tekrar teşekkür ediyorum Urfa adına Eyyübiye adına yapacaklarımızı izah edeceğiz sizlere ama yaptıklarımızın bir şekilde doğru doğru yansıtılması anlamında tarafsız ve objektif tavrınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde de yaklaşım bekliyoruz.”

05 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 472.707 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi