Kadem, Çocuklarla İletişim Becerileri Eğitimi Düzenledi

Şanlıurfa KADEM Temsilciliği tarafından Şanlıurfa Ticaret Odası ev sahipliğinde İstanbul Kültür Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi'nde

Programının açılış konuşmasını yapan

KADEM

Şanlıurfa Temsilcisi Dilşah Beyaz Öztürkmen, KADEM’in ürettiği söylem ve uyguladığı projelerle toplumun her alanında kadın ve erkeğin dengeli katılımına destek vermeyi kendine vazife bilen bir hareket olduğunu belirtti. Öztürkmen, “Biliyoruz ki çocuklarımıza söylediğimiz her söz, onların gönlünde filizlenip orada yeşerecektir. Onların hakkını korumak, varlığına saygı duymak bizim sorumluluğumuzdur. Buna çocuklarımıza karşı kullandığımız iletişim dilimizi değiştirerek, geliştirerek ve öğrenerek başlayabilir; onların ruhuna açılan kapının anahtarını kelimelerimizle açabilir ve anlayabiliriz.” dedi.

Öztürkmen’in ardından Öğr. Üyesi Ceyda Uskan Kodal; oyun terapisi nedir, kimlere uygulanır, hangi durumlarda faydalıdır, ebeveyn çocuk ilişkisi üzerinden oyun, ebeveyn çocuk ilişkisi nasıl güçlendirilebilir, ebeveyn-çocuk çatışması ile nasıl çalışılır, öğretmen-öğrenci ilişkisi, disleksi, dehb ve karşıt olma bozukluğu karşısında sınıf içi kontrol nasıl sağlanır ve bu konuda çocuklarla iletişim nasıl kurulur, gibi sorulara cevap verdi. Kodal; ”Çocuklarla çalışmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yaşlarına göre gelişim özelliklerini bilmektir. Çocuğun bir yaşta normal olarak kabul edilen bir davranışı, farklı bir yaşta daha farklı değerlendirilebilir. Hastalık odaklı olmaktansa çocuk odaklı olmak hem çocuğa kendini ‘hasta’ hissettirmeyecek hem de olumlu gelişmelerin önündeki yolu empati ile açacaktır.” dedi.

İki gün süren eğitimin kapanış konuşmasını yapan KADEM Şanlıurfa Temsilcisi Dilşah Beyaz Öztürkmen, “KADEM olarak eğitimi önemsiyor ve öğrenmenin yaşı olmaz diyoruz.” dedi. Öztürkmen, Özdemir Asaf’ın Yaş adlı şiirinden şu kısmı paylaşarak konuşmasını tamamladı: “Yaş 95, öğrenmem gereken daha pek çok şeyler olduğunu öğrendim.”

Program, eğitime ev sahipliği yapan Şanlıurfa Ticaret Odası ve Karaköprü Belediyesi’ne sunulan teşekkürlerin ardından katılımcılara katılım belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

01 Mayıs 2019 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 755.116 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?