Genç Vekil Yüksel’den 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Av. Müslüm Yüksel 15 Temmuz'un yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yüksel mesajında şunları ifade etti:

TBMM’nin bombalandığı, tankların milletimizin üzerine yürütüldüğü, insanlarımızın üzerine kurşun yağdırıldığı o gecede Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan FETÖ terör örgütü mensuplarının asker kılığına girerek saldırdığı gecede Türkiye adeta uçurumun kenarından döndü.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleşen yeni istiklal mücadelesi ve “Halkımızı meydanlara vatanımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” dediğinde hiç tereddüt etmeden canı pahasına tankların önünde duran aziz milletimiz tarafından başarıldı.

Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kast eden FETÖ Terör Örgütünün gerçekleştirmek istediği hain darbe girişimi, tarihten beri nice zorlukları aşan aziz milletimiz tarafından yine büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla; dinine, vatanına, milletine, özgürlüğüne ve hukuk düzenine sahip çıkarak, hain işgal girişimi, Allah’ın inayeti, idarecilerimizin dirayeti ve aziz milletimizin cesaretiyle, bütün dünyaya örnek olacak şanlı bir direnişle bertaraf edilmiştir.

Üzerinde yaşadığımız vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Ecdat diyarı, Şehitler emanetidir. Geleceğe sağlam adımlarla yürümek için bağrına yaslandığımız, uğruna canımızı verdiğimiz topraktır vatan.

Bizler tarih boyunca vatanımıza muhabbetle ve sadakatle bağlandık. Mukaddesatımız uğruna gözümüzü kırpmadan şehadete yürüdük. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda fakirlik ve imkânsızlık içinde benzersiz bir varoluş mücadelesi verdik. Fakat hiçbir zaman geri çekilmedik. İman dolu göğüslerimizi nice hayâsız akınlara siper ederek Allah’ın yardımı, cesaret ve fedakârlığımızla büyük zaferler kazandık.

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın; ülkemizi işgali, milletimizin bölünmesi, ve demokrasimizin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak yapılmak istenen bir ihanet ve terör saldırısı olduğunu unutmadık ve asla da unutmayacağız!

Her bakımdan bir dönüm noktası olan 15 Temmuz gecesi göstermiştir ki hiçbir ihanet odağı, ayağa kalkan millî ruh ve demokrasi inancımız karşısında duramayacak; Türk milleti yenilmeyecek ve hangi engel karşısına çıkarsa çıksın Türk devleti yıkılmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum. Bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.”

14 Temmuz 2019 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 627.031 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?