BAŞSAVCI KUŞ'TAN MÜJDE!

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'u makamında ziyaret etti.

(ŞUÇGAD) yönetim kurulu gerçekleştirdiği ziyarette çalışan gazetecilerin sorunları hakkında Kuş'u bilgilendirdi. Sorunları dinleyen Kuş, zamanla sorunların çözüleceğini belirtti.

Cumhuriyet Başsavcısı Kuş, gazetecilerin daha rahat bilgi edinebilmeleri için basın birimi kurduklarını bu sayede basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını vurguladı. Çalışmalarının sadece basın birimiyle sınırlı kalmadığını söyleyen Başsavcı Kuş, birde gazetecilere müjde verdi.

BAŞSAVCI KUŞ, MÜJDEYİ (ŞUÇGAD)'A VERDİ

Çalışan gazetecilere (ŞUÇGAD) aracılığıyla müjde veren Başsavcı Kuş, basın mensuplarının adliyeye giriş çıkışlarını kolaylaştırmak doğru ve daha rahat çalışma ortamı sağlamak amacıyla kartlı giriş sistemi yapılacağını söyledi.

Gazetecilerin değerli olduğunu söyleyen Başsavcı Kuş, "Cumhuriyet Başsavcılığı olarak basın mensuplarına değer ve önem veriyoruz. İlk göreve başladığımızdan bu yana basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmak amaçlı projelere imza attık öncelikle basın mensuplarının rahat bilgi almalarını sağlamak amaçlı basın birimini kurduk basın biriminde görevli arkadaşımız basın mensupların haber yapmak için gerekli bilgilerini onlar için araştıracak ve bilgilendirecek. Sadece bununla kısıtlı kalmak istemedik daha ilerde vermek istediğim bir müjde vardı ama bunu şimdi veriyorum artık basın mensupları için adliyeye giriş yeri olacak ve gerçekten çalışan gazetecilere giriş kartları temin edilecek bu sayede basın mensupları haberlerini daha kolay ve hızlı yapabilecek" dedi.

BASIN MENSUPLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak ise Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'un gazetecilerin sorunlarıyla ilgilendikleri için teşekkür ederek basın mensuplarının sorunlarını çözmeleri yolunda destekçisi olacaklarını söyledi.

Gazetecilerin zor şartlarda mesleklerini icra ettiklerini vurgulayan Başkan Gülebak, "Meslektaşlarımız zor şartlarda mesleklerini icra etmeye çalışıyorlar. Gazeteciler görev başında iken bir çok engelle karşılaşabiliyor ve darp edilebiliyor. Biz dernek olarak birlik ve beraberlik içinde bu olumsuz olaylara fırsat vermemek için çalışıyoruz. Adliyemizde daha önce bir basın birimi yoktu arkadaşlarımız bir bilgiye ulaşabilmek için çok çaba harcıyor ve gününü burada öldürüyordu. Artık Basın birimi sayesinde gazeteciler daha hızlı çalışabiliyorlar arkadaşlarımızın sorunlarını dile getirdik Başsavcımızın sorunları çözme yolunda projelerinin olması bizleri sevindirdi üyelerim ve gazeteciler adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

25 Kasım 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 594.060 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?