ŞANLIURFA YENİ PROJELER İLE ŞAH'A KALKACAK

Genel seçimlerinin ardından Türkiye'de ve kentte hakim olan ekonomik belirsizlik ortadan kalkarken hükümetin kurulması ile yapılacak yeni projeler Şanlıurfa'yı

Video için play'e tıklayın

Gülizar Gülebak

Genel seçimlerinin ardından Türkiye’de ve kentte hakim olan ekonomik belirsizlik ortadan kalkarken hükümetin kurulması ile yapılacak yeni projeler Şanlıurfa’yı şah'a kaldıracak.

Şanlıurfa Ticaret Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, seçim öncesi herkesin bekleme sürecine girdiğini seçimlerden sonra belirsizliğin ortadan kalktığını belirterek Şanlıurfa’nın kaldığı yerden son sürat devam edeceğini ve mega projelerin Şanlıurfa’ya geleceğinin müjdesini verdi.

Ertekin, “Sayın bakanımızın, Milletvekillerimizin katkısı ile çok güzel işler yapacağımıza inancım tamdır, inşallah şimdi sıra mega projelere geldi. Alt yapı, okul gibi konularda çok güzel çalışmalar oldu. Kentimizde ama artık daha büyük işler yapacağız bu konuda. Bütün Milletvekilleri ve Bakanımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz bu konularda mega projeler anlamında bilgilendirmek için. Toplantıda neler yapılmalı? Neler yapılabilir? Onları önermek için toplantı gerçekleştireceğiz en kısa sürede güzel projelere imza atacağız” dedi

“İHRACATI DÜŞMEYEN İLLER ARASINDA ŞANLIURFA’DA VAR”

Türkiye’de ihracatı düşmeyen çok az sayıda il olduğunu ve bunlardan bir tanesinin ise Şanlıurfa olduğunu vurgulayan Ertekin, “Türkiye’nin ihracatı düşüyor, Türkiye’de ihracatı düşmeyen çok az sayıda il var onlardan bir tanesi de Şanlıurfa. Birde bizim dışardan getirdiğimiz iş adamları yatırımcılar var, onların burada üretip te yurt dışına ihracat ettikleri bizim burada yaptıklarımızdan daha fazla ve onlar şuan bizim hanemizde görünmüyor. Aslında ihracatımız olduğundan daha fazla artıyor. Geçenlerde İstanbul’dan yatırımcı bir heyet geldi misafirler, Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından oluşan. Valiliğimizle birlikte iş adamların niyeti ciddi, bizim tabi hedefimiz inşallah dışardan gelen yatırımcılar Urfa’da yatırım yapar, birde bizim insanımızda bunları görür yatırımlarını arttırır, bunlardan öğreneceğimiz tabi ki çok şey var” ifadelerini kullandı.

“URFANIN ÖNÜ AÇIK”

Tekstilden özellikle para kazanabilmek için marka çalışmalarının olacağını kaydeden Ertekin, “Bu konuda genç girişimcilerimizi yönlendirdik, genç girişimcilerimiz gerçekten çok önemli işlere imza atıyorlar. İnşallah bir aksilik olmaz ise Türkiye’de ses getirecek önemli bir toplantı yapacağız. Bu Mart ayında Marka zirvesi adı altında toplantı gerçekleştireceğiz inşallah. Allah’ın izniyle Urfa’nın önü açık” dedi.

“URFA’NIN MAYASI TEMİZDİR, MAYA DIŞI DIŞLANMIŞTIR”

Yaşanan olumsuz olayların Şanlıurfa’yı olumsuz etkilemediğine değinen Ertekin Urfa’nın mayasının temiz olduğunu ve sıkıntılı olanların dışlandığını söyledi.

Ertekin, Şanlıurfa’nın en huzurlu illerden biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Urfa’da Allaha şükür sıkıntılı insanlar olmamıştır, mayası temizdir, sıkıntılı olanlarda dışlanmıştır. Herkeste bunun farkında, özellikle mesela dışardan gelip gezenler bunun farkına daha iyi varıyorlar, bu nedenle sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Zaten biz gelenlere de diyoruz ki, bunlar Urfa’dan kaynaklanan olaylar değil, Urfa dışından gelen olaylar. İnşallah zaten güvenlik güçlerimiz, Askerimiz, Polislerimiz ellerinden gelenin fazlasını yapıyor. İnşallah Urfa en güzel, en iyi illerden birisi, görüyorsunuz Dünya’nın her tarafında olaylar oluyor, yine bizim yaşadığımız en güzel şehrimizde en güvenilir illerden birisi. Pazara da yakın, maşallah çalışan genç nüfusumuz var. Yatırımcılara her türlü kolaylık sağlanıyor geçen ben kendim şahit oldum gördüm, daha önceden başka ilden gelen büyük yatırımcımızla İstanbul heyetini beraber karşıladık. Adam bizden fazla Urfa’yı övüyor, buda tabi bizim için memnuniyet verici bir şey. Zaten onların sözü bizimkinden daha fazla inandırıcı oluyor. Allah’ın izniyle çalışkan olduğumuz zaman hiçbir problem yok.”

“SIFIRDAN YATIRIM YAPAN ŞANLIURFA’YI SEÇMELİ”

Türkiye’de yatırım yapmak için şuanda Urfa’dan daha iyi bir yer olamadığını söyleyen Ertekin yatırımcılara bir çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Birçok ilde çalışan eleman konusunda büyük sıkıntı var, işçi ücretleri, asgari ücretleri artıyor. Sosyal güvenlikten yana endişeleri yok burada. Sıfırdan burada yatırım yapanlar için bu sıkıntılar yoktur. Bunlar çok önemli avantajlar gelen yatırımcılarımızı yormuyoruz, yer çok uygun fiyatlara veriyoruz Türkiye’nin diğer illeriyle karşılaştırdığımızda. Gerçek yatırımcı için burası hakikaten bir numara bende bir sanayici olarak daha iyi bir yer yok. Bizimde görevimiz bunu daha da iyileştirmek, inşallah ileriye yönelik mesela Şanlıurfa’nın Organize sanayisinde elektrik fiyatlarıyla ilgili daha iyi iyileştirme ne yapabiliriz diye bu konuda çalışmalarımızda var. Bunlar tabi ki bugün yarın netice vermeyecek ama inşallah köklü çözümler sunacak hal böyle olduğu zaman artık Urfa’da, Türkiye’de belki rakipsiz olacağız.”

18 Kasım 2015 - Ekonomi

urfanatik.com son bir ayda 619.779 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?