Demirkol Esnaf odalarının taleplerini dinledi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret ederek Oda Başkanları ile bir araya geldi.

Video için play'e tıklayın

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Demirkol’u Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay karşıladı. Talep, öneri ve isteklerin görüşüldüğü toplantıya Şanlıurfa Merkezde bulunan Oda Başkanlarının yanı sıra ilçe Oda Başkanları da katıldı.
Başkan Demirkol, esnafın içinden gelen biri olarak esnafın taleplerini bildiğini ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Demirkol şu ifadeleri kullandı: “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Şefik Bakay’ın şahsında tüm oda başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlarının her birinin ayrı ayrı ihtiyaçları, her birinin ayrı ayrı talepleri vardır. Genel manada başkanımızın da belirttiği gibi kayıt dışı faaliyetlerle ilgili bu kayıt dışı faaliyetlerle ilgili tüm odalarımızın talepleri vardır. Bu bizim sadece Belediye Zabıtasının veya sadece Belediye’nin yapacağı bir çalışma değildir. Bunu ilgili kurumlarımızla; Maliye, Vergi Dairesi ve çeşitli meslek odaları ile birlikte yürütülmesi gereken bir faaliyettir. Biz kayıt dışı olsun olmasın velev ki kayıt altında olsa dahi halkımıza; Kaliteli hijyen şartlarını azami ölçüde taşıyan ve ayrıca helal lokma hususunda esnafımızın tescili amacında denetimlerimiz zaman zaman devam etmektedir. Bu haksız rekabet sadece kayıt dışında değil eğer sağlıksız şartlarda bir gıda maddesi satılıyorsa veya eksik gramajla ilgili bir uygulama varsa bunları da biz hem vergi daireleri hem de tarım müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa yürüttüğümüz faaliyetlerdir. Bugün oda başkanlarımızın her birinin tek tek odası ile ilgili taleplerini ve ihtiyaçlarını yeniden birlikte değerlendireceğiz. Geçmişte yapılmış olanları izah edeceğiz. Yapılamamış olanların sebebini izah edeceğiz. Veya şu an ihtiyaç haline gelmiş olan çalışmaları değerlendireceğiz. Çünkü değişen şartlarda dün ihtiyaç olmayan bugün ihtiyaç haline gelmiş olabiliyor. Bende esnafın içinden geliyorum. Esnafın meselelerini Belediye Başkanı olmadan öncede biliyordum. Belediye Başkanı olduktan sonra hep birlikte halkımızın en sağlıklı şartlarda, esnafımızın en itibarlı şekilde en helal şekilde kazancını temin etmesi için hep birlikte oda başkanlarımızla esnafımızla ve belediye ile ilgili bütün birimlerimiz ile işbirliği halinde odalarımızın ve esnafımızın hizmetinde olacağız. Bugün ki ziyaretimizin sebebi budur.”
Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay ise talep ve önerileri dinlediği için Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

13 Ocak 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 538.881 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?