KADINLARDAN HALAYLI ŞİDDET TEPKİSİ

Şanlıurfa'da Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün hazırladığı kadınlar günü etkinliğinde Kadınlar davul zurna eşliğinde halay çekerek

Umut DELİ

Şanlıurfa’da, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün hazırladığı kadınlar günü etkinliğinde Kadınlar, davul zurna eşliğinde halay çekerek şiddet olaylarına tepki gösterdi.

Şanlıurfa’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Uluslararası Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan kadınlar, çalınan davul zurna eşliğinde halay çekerek erkek şiddetine tepki gösterdi. Bir alışveriş merkezinde düzenlenen programda kadınlar sergisi açıldı. Sergiyi gezen yöresel kıyafetli kadınlar halay çekerek zılgıt çaldı.

Uluslararası Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi yetkilisi Kewser İssa, kadına yönelik şiddetin her geçen gün daha da arttığını ifade ederek kadınların savaş ortamında bile şiddet gördüğünü söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, din ve Kültürümüz açısından çok önemli bir yere sahip olan kadınları başımızın üstünde taşımamız gerekiyor” dedi.

Etkinliğe katılan Naime Elçi, kadınlara yönelik şiddete karşı olduklarını ifade ederek özellikle Doğu’da kadına şiddet daha çok oluyor. Bununda eğitimden kaynaklandığını düşünüyorum. Kadınlarımıza iyi bir eğitim verilmelidir. Kadına yönelik şiddeti asla tasvip etmiyoruz” diye konuştu.

28 Kasım 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi