45. DOST MECLİSİ TOPLANTISI

Şanlıurfa Dost Meclisinin 45. Programında ' Şanlıurfalı Bürokrat sayısının azlığı ve memleket üzerindeki etkileri” konuşuldu.

mümtaz uslusoy
Haber albümü için resme tıklayın

Umut DELİ

Şanlıurfa Dost Meclisinin 45. Programında “ Şanlıurfalı Bürokrat sayısının azlığı ve memleket üzerindeki etkileri” konuşuldu.

Kanalurfa tarafından canlı olarak yayınlanan ve yaklaşık 2,5 saat süren programını Sait Koyuncu ve Ömer Ağ moderatörlüğünü üstlenirken katılımcılar ise Dost Meclisi Başkanı İbrahim Toru, TÜMSİAD şube Bakanı Sadık Sade, ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Aslan, Haliliye İlçe Muhtarlar Dernek Başkanı, Sivil Toplum İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş, Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Eğitimci Yazar, Hamit Derman, Kanalurfa TV Genel Müdürü İbrahim Toru, Dost Meclisi üyeler, MÜSİAD Şanlıurfa Başkan yardımcısı Ahmet Boz, Mahalle Muhtarları ve davetliler katıldı.

MEMUR-SEN ŞANLIURFA ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM COŞKUN

Katılımcıların “ Şanlıurfalı Bürokrat sayısının azlığı ve memleket üzerindeki etkileri” konulu toplantıda ilk olarak konuşan Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun: “ Şanlıurfa’nın sorunlarının çözülmesi için Bürokrat sayısının çoğaltılması gerekli ve bunun için hemen hemen bütün Bakanlıkta Şanlıurfalı bürokrat olması gerekli” Dedi.

MÜSAİD ŞANLIURFA ŞUBE BŞK. YRD. AHMET BOZ

İkinci olarak konuşmacı olan MÜSAİD Şanlıurfa şube Bşk. Yrd. Ahmet Boz:” Şanlıurfa’da bir insanın parmakları sayısından az bürokratı var. Şanlıurfa’da Eğitim eksikliğinden dolayı bürokrat sayımız az. Bürokrat alımı iyisi o kent iyi yok alım yok ise o kent kötüdür. Şanlıurfa’da kaliteli insanlar Bürokrat seçilmeli şakşakçı takımı, yalakacı kim var kim siyasetçilerin arkasında ise onlar bürokrat” Diye konuştu.

EVREN SANAYİ KOOPERATİF BAŞKANI MUSTAFA ASLAN

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Aslan: “ Sürekli olarak Ankara’ya gitmemden ötürü Urfalı Bürokrat eksikliğinin zorluğunu çok yaşadım. Şanlıurfalı olup önü açılmayan 75 bürokratımız Ankara’da ama dediğim gibi önü açılmıyor. Şanlıurfalı bürokrat olsun diyoruz ama bunlarda vasıflı, eğitimli, bilinçli ve girişken olmalı. Şuan Urfa’ya gelen Bürokratlar asaletini alıp gidiyor ve sırf Asalet için geldiğini” belirtti.

ŞANLIURFA SİVİL TOPLUM İZLEME PLATFORMU BAŞKANI FARUK AKBAŞ

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş: “ Çeşitli nedenlerden dolayı siyasetçiler saçma sapan konulardan dolayı Urfalı Bürokratların önüne engel olunmuş. Hakkımı helal etmiyorum, etmeyeceğimde. Milli eğitimde yine Urfalı Müsteşarlık olmasın diye siyasetçiler yine engel oldu. Bunu yapanlara da hakkımı helal etmiyorum. Şanlıurfa Ziraatın Başkenti, STK’ların bakana kamuoyunun sesini duyurmak lazım. Tarım komisyonunun hiç projesi hemen hemen Ankara’dan geçmedi çünkü Urfalı iş adamlarını, hırsız görüyorlar. Bu nedenle Urfalı bürokratın olması gerektiği bilincindeyim” Diye düşüncelerini aktardı.

29 Kasım 2015 - Siyaset

urfanatik.com son bir ayda 492.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi