Yeni İl Milli Eğitim Müdüründen Açıklamalar

Şanlıurfa'ya yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan basın mensuplarıyla tanışmak fikir almak ve genel durum değerlendirmesi için

Şanlıurfa’ya yeni atanan il Milli Eğitim Müdürü Turan Öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısında, bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

TURAN : “SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI YAPILACAK”

Sözleşmeli öğretmen alımının yapılacağını ve bu alımlarla Şanlıurfa’da öğretmen eksikliğini gidereceğini belirten Turan şu şekilde devam etti: “Şanlıurfa’da 5 bin sözleşmeli öğretmen ve 5 bin derslik ihtiyacımız bulunuyor. 5 bin sözleşmeli öğretmenden 6 yıl boyunca faydalanabiliriz. Şanlıurfa'yı eğitim anlamında bir üst mertebeye çıkartmayı hedefliyoruz ve bunu yapacak gücümüz var. Öğretmen eksikliği taşımalı eğitim ve tarım işçiliği gibi sorunlarımız var. 25 bin öğretmen ataması olacak 4 bin öğretmeni buraya getirirsek akademik olarak çok üst seviyelere gideriz. Gelen giden öğretmenler yüzünden hep eksiklik oldu inşallah sözleşmeli öğretmenlerle bu sorunu çözeceğiz. Bakanlık sonuna kadar bize kapıyı açtı. Alt yapıyla ilgili sıkıntılarımız var. Şanlıurfa'da 17 bin dersliğimiz var ama yetmiyor. Müdürlük olarak bütçemizi valilik ve bakanlık desteğiyle artırmamız gerekiyor. Şanlıurfa, bütçe olarak en az İstanbul kadar da destek alıyor ama Türkiye'nin en genç nüfusuna sahibimiz. Artan nüfusu yük olarak değil, değer olarak görüyoruz."

TURAN: “GÖREV VE SORUMLULUK ÜSTÜMÜZE DÜŞÜYOR”

Okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesi gerektiğini belirten duran şu şekilde devam etti Turan: Okul öncesi eğitim zorunlu hale gelmeli bu anlamda görev ve sorumluluk üstümüze düşüyor. Şanlıurfa'da %28 eğitim seviyesi var bunu yükseltmek lazım. En azından önümüzdeki dönem mesleki eğitim %60'a çıkartmamız lazım.”

Yapılan araştırmalarda başarıda yüzde 80 okul yönetimi ve öğretmenin etkili olduğunun bilindiğini vurgulayan Turan, bu kapsamda eğitimcilere yönelik çok ciddi bir çalışma programı yapmayı planladıklarını anlattı.

30 Mart 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.013.980 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?