İşte 2015'te Eyyübiyelilere aktarılan para...

Eyyübiye İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömür gıda para sağlık eğitim gibi birçok konuda 2015 yılı içerisinde Eyyübiye İlçesinde

Video için play'e tıklayın

Yapılan bu yardımlarda imzası olan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan’ı makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Müdür Hamcan, konuyla ilgili Başkan Ekinci’ye yıl sonu değerlendirmesi yaparak yapılan yardımlar konusunda mini bir brifing verdi.
Yapılan yardımların kaleme alınarak hesaplanması ve yapılan yardımların Türkiye genelinde birçok ilden daha fazla olması, rakamların dudak uçurtacak seviyeye yükselmesine neden oldu. Bu anlamda yapılan bu yardımlar, rapor haline getirildiğinde; yaşlı, engelli, dul, asker çocuğu, öksüz, yetim, şartlı şartsız eğitim, 56 bin öğrenci, 0-5 yaş arası aşı alan 30 bin çocuk, 4 bin gebe, 65 yaşını doldurmuş ve maaş alan yaşlılar var. Bu dezavantajlı insanlara yönelik yapılan yardımlar, 1 Ocak 2015 ile 27 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleşti ve toplamda 62 milyon TL’ye tekabül etti.Eyyübiye İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye verdiği brifing sonrası açıklamada bulunarak şunları söyledi;
“1 Ocak 2015 tarihinden 27 Aralık 2015 tarihine kadar 62 milyon TL, eski parayla 62 trilyon, vatandaşlarımıza aktarmış bulunmaktayız. Bu konuda biz elimizden geleni yaptık, vakıf olarak bunları yaparken de her zaman destekçimiz olan arkamızda maddi manevi duran desteklerini esirgemeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyorum. Eyyübiyelilere bu yardımı aktarmada etkin bir rol oynadığı için hassaten buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum.”
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise, “Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürümüz Mehmet Hamcan Bey’i ziyaret ettik. 2015 yılının değerlendirmesini ve 2016 ile ilgili yapılacaklar konusunda bir sohbet gerçekleştirdik. Az önce kendilerinin ifade ettiği, devletimiz sosyal devlet anlayışı ile, mevcut iktidarımızın yardıma muhtaç olan insanlarımızın pozitif ayrımcılık tanımasıyla beraber Eyyübiye gibi sosyoekonomik yönden oldukça dar gelirli, kişi sayısının fazla olduğu, hatta rakamların ifade ettiği şekliyle 57 bin ailenin ve sosyal yardımlaşma vakfına kayıtlı olduğu bir ilçede sosyal yardımlar hakikaten çok önemli, bu anlamda da yardım kalemlerine baktığımız zaman, şartlı eğitim, şartlı sağlık, şartlı gebelik, diğer aile yardımları, gıda, kömür yardımları, asker, eşi vefat etmiş dul kadınlara yapılan yardımlar, engelli yakını aylıkları şartlı bağışlardan yapılan eğitim yardımları, yaşlı aylığı, muhtaç asker yakınlarına yapılan yardımlar, öksüz yetim, yabancılara yapılan yardımlar ve bunlara yapılan yardımların miktarı 62 milyon, bu yardım sadece Eyyübiye ilçesi içerisinde yapılan yardımlar. Dolayısıyla burada yapılan yardımlar görülüyor ki, vakıftaki arkadaşların gelen insanlara yardımcı olmaları ve talepleri anlık olarak karşılamaları, hızlı bir şekilde incelemeleri neticesinde veri tabanının da belirlenen kriterler ışığında bu yardımlar insanlara aktarılmıştır. Bizlerde bu tarz yardımlara vesile oluyoruz, mütevelli heyetinin birer üyesiyiz. Vakfın çalışanları hakikaten fedakarca çalışıyorlar, tebrik ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Yardımlaşma Vakfına gelen çok sayıda bayanla da muhabbet eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, sorunların giderilmesinde yardımcı oldu. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Başkan Ekinci’ye, Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi İlhami Günbeği’de eşlik etti.

31 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 529.776 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?