'Dicle Kalkanı' Harekatı Başlıyor!

Kuzey Irak'ta PKK'nın ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar'a operasyon geliyor. Fırat Kalkanı harekatının bitmesinin ardından Mehmetçik

Musul'un batısında terör örgütü

PKK

'nın ikinciKandilyapmaya çalıştığıSincar(Şengal) bölgesine operasyonun eli kulağında.ABD'nin,Suriye'nin kuzeyi için tasarladığı 'terör koridoru' projesine Fırat Kalkanı ile büyük darbe indiren Mehmetçik, koridorun doğu yakasındaki en stratejik noktayı teröristlerden temizlemeye hazırlanıyor.

BAŞİKA'DA EĞİTİLEN GÜÇLERLE YAPILACAK

Çok yakında başlaması beklenenDicleKalkanı Harekâtı, Başika'da eğitilen güçlerle birlikte yapılacak. TıpkıSuriye'nin birçok bölgesinde olduğu gibi '

DEAŞ

işgalini' bahane edenPKK, 2014 Ağustos'undaSincar'a yerleşmiş ve buradan bir daha çıkmadı.Ankara, teröristlerin buradan temizlenmesi yönündeBağdatveErbilyönetimlerini defalarca uyardı ancak şimdiye dek bir sonuç alamadı.Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) BaşkanıMesut Barzani'ninPKK'ya yönelik "Sincar'ı terk et" çağrıları da hep sözde kaldı. Peşmerge güçleri şimdiye dek teröristlere karşı harekete geçmedi.

REFERANDUM SONRASI BAŞLAMASI BEKLENİYOR

BağdatveErbil'iPKKkonusunda sürekli uyaran ve adım atılması için bekleyenAnkara,Sincar'a yönelik adım atılmayınca harekete geçmeye karar verdi. Terör koridoruna ikinci büyük darbeyi indirecekDicleKalkanı Harekâtı'nın 16 Nisan'da yapılacak referandum sonrası başlaması bekleniyor. Nisan sonu ya da mayıs başı yapılması beklenen operasyonun ilk hedefinde öncelikleZaho,Duhokve çevresindekiPKKkampları var.Sincar'da ise terör örgütününTürkiye'ye yönelik birinci derece tehdit oluşturan 9 kampı bulunuyor. Temizlik için biriSilopidiğerleri Başika ve Navaran'da 3 ana kontrol merkezi olacak.Türk Silahlı Kuvvetleri,IraksınırındakiSilopi'ye uzun süredir askeri yığınak yapıyordu. Binlerce zırhlı araç, obüs ve tankınSuriyesonrası hedefi bu kezSincarolacak.

06 Nisan 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 472.707 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi