Vali Tuna “Hepimiz Aynı Ağacın Dallarıyız”

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek Cem Evindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Haliliye ilçesine bağlı Sırrın Mahallesinde yer alan derneği ziyareti sırasında Vali Tuna; yapımı devam eden Cem Eviyle ilgili Dernek Başkanı Reşit Burhan’dan bilgi aldı.
Cem evinde kendilerini misafir eden vatandaşlara teşekkür eden Vali Tuna: Anadolu insanını her rengiyle her yönüyle seviyoruz. Hepimiz aynı ailenin fertleriyiz, aynı ağacın dallarıyız. İbadet, inanç noktasında da özümüzde fark yok. Ritüelde farklılıklar olabilir ama neticede hepimiz bir Allah’a ve aynı peygambere iman ediyoruz. Yine onların yollarından giden büyük zatları, Allah dostlarını seviyoruz, onların yolundan gitmeye çalışıyoruz” dedi.
Birbirlerini kesinlikle farklı görmediklerinin altını çizen Vali Tuna: “Hepimiz aynı ağacın dallarıyız. Ayrımız gayrımız yok. Etnik kökenine, mezhebine bakmadan bu ülkede yeter ki devletine, bayrağına, vatanına ihanet etmeden ülke için çalışan herkes eşittir, birbirinden farklı değildir. Önemli olan bu ülkeye hizmet etmek, katkıda bulunmaya çalışmaktır. bir ülkemiz var ve bu ülkede güzel insanlarımız var. O yüzden şükrediyoruz” dedi.
Başladığınız Cem evi işini de bir an önce bitirebilmeniz için elimizden gelen gayreti göstereceğiz diyen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar da eşlik etti.

15 Mart 2017 Şanliurfa- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 1.013.980 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa’da En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Hangisi?