İstişare kampı Şanlıurfa’da düzenlendi

Birlik Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Genç Birlik 15. Genç Birlik Genel Merkez İstişare Kampı için Şanlıurfa'da toplandı.

Umut DELİ

Birlik Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Genç Birlik, 15. Genç Birlik Genel Merkez İstişare Kampı için Şanlıurfa'da toplandı.

Sosyal ve kültürel kaynaşmanın amaçlandığı kampa genel merkez ve şubelerden 100'ün üzerinde kişi katıldı. Sivil anayasa, başkanlık sistemi, ekonomi, dış politika ve güncel konuların gençlik perspektifinde ele alındığı kampta 2016 Kudüs Dava Yılı için ülke genelinde yapılacak olan çalışmaların planı hazırlandı.

"Davamız, geçmişten geleceğe köprü olmak, köprünün kilit taşı olmak. Bununda en güzel örneklerini Şanlıurfa'da gördük"

"BİRLİK OLAN BİR NESLİN İNŞASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Genç Birlik Genel Başkanı Ahmet Öznaneci gençleri ötekileştirmeden birlik olan bir neslin inşası için çalıştıklarını söyledi.

Türkiye'nin 7 farklı bölgesinden gelen teşkilatla bu yılki istişare kampını Şanlıurfa'da yapmaya karar verdiklerini anlatan Öznaneci, "Doğunun batı kapısı olan, ev sahipliği, vatanseverliği, vefakârlığı, ananesi, kültürü ve peygamberler şehri olan Şanlıurfa'nın önemi bizlerde büyük. Davamız, geçmişten geleceğe köprü olmak, köprünün kilit taşı olmak. Bununda en güzel örneklerini Şanlıurfa'da gördük" diye konuştu.

SİVİL ANAYASA, BAŞKANLIK SİSTEMİ

Gençliğin önce kendi medeniyeti, tarihini ve coğrafyasını iyi tanımasını gaye edindiklerini aktaran Öznaneci, 4 günlük kampta sivil anayasadan başkanlık sistemine, tarımdan dış politikaya kadar pek çok alanda istişareler yapıldığını vurguladı.

Öznaneci, 2016'yı da Kudüs Dava Yılı olarak ilan ettiklerini anımsatarak Kudüs'ü anlama, anlatma ve esaretten kurtarmaya ilişkin faaliyetleri sene boyunca yurt genelinde gerçekleştireceklerini dile getirdi.

"ÜLKE VE DAVANIN GELECEĞİNİ İSTİŞARE ETTİK"

Şanlıurfa Genç Birlik Şube Başkanı Ümit Avcı ise kampa ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek "Yeni Türkiye'yi inşa etme yolunda, atalardan miras kalan kadim kültüre sadık kalarak genç neslin sağlıklı ve hedefi olan bir nesil olması için gayret gösteriyoruz. Kampta da ülke ve davanın geleceğini istişare ettik" ifadelerini kullandı.

Kamp esnasında Genç Birlik Genel Başkanı Ahmet Öznaneci ve beraberindeki heyetle Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa İl Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da makamlarında ziyaret edildi.

Ayrıca Şanlıurfa'ya farklı illerden gelen Genç Birlik üyeleriyle dünyanın en eski yerleşim yerlerinden olan Harran Ovası, Göbeklitepe, Balıklıgöl Dergah Camii, Eyyüp Peygamber Sabır Makamı gezildi.

03 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 934.079 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Korona gündemden düştükten sonra hangi sektör en çok değişime uğrayacak?