"Suriyelilere yardım, insanlık borcu"

Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'nde Suriyeli sığınmacılar için kurulan 10 bin kişi kapasiteli konteyner kentin kurulmasında gösterdiği destek

Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye sığınan Suriyeli mülteciler için Harran sınırları içinde 310 dönüm alana kurulan konteyner kentte yaşam sürerken, kentin yapımında emeği geçenler de unutulmadı. Harran Konteyner Kenti İdaresince yaptırılan teşekkür plaketi, Harran Kaymakamı Temel Ayca tarafından Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’a verildi.

Özyavuz’a plaket verilen buluşmada, Harran Kaymakamı Temel Ayca ile birlikte Garnizon komutanı Yüzbaşı Murat Uyanık, Kamp Müdürü İbrahim Kızıl ve kamp idarecileri de yer aldı. Kaymakam Temel Ayca, konteyner kentin kurulmasında sağladığı destek ve yardımları nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’u kutlarken, kamp idarecileri de teşekkürlerini bildirdi.

SURİYELİLERE YARDIM, İNSANLIK BORCU

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, belediye olarak kısıtlı imkanlara rağmen hem Harran’ın sorunlarının çözümünde, hem de çeşitli kurumlarca kendilerinden yardım istenilen konularda ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Konteyner kent için hizmetlerinin devam ettiğini vurgulayan Özyavuz, “Burada kalmakta olan Suriyeli kardeşlerimize yardımı bir insanlık borcu olarak değerlendiriyoruz. İlçe bazındaki hizmetlerimizi de Harran’ın en ücra köşelerine kadar sürdürüyoruz. Amacımız Harran’da girilmedik yol, sokak bırakmamak ve ilçemizi modern bir kent haline dönüştürmektir.” diye konuştu.

30 Ocak 2016 Şanliurfa/ Harran- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 472.707 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi