Haftalık Burç Yorumları (4-10 Mart 2019)

Gökyüzü olaylarının yoğun ve etkisini hissettireceği bir haftaya başlıyoruz. AstroLogos Kurucusu Burcu İnci'den Koç Boğa Yengeç İkizler Aslan

tracy sommer
Haber albümü için resme tıklayın

Yükselen Koç:

Sevgili Koçlar, 21 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçecek ve sizin döneminiz başlayacak. Bu Güneş döngüsü döneminizi yaşamadan önce sanki bilinçaltı temizliğinde gibi düşünebilirsiniz bu dönemi. Sizi yaralayan, üzen, harekete geçmenizi engelleyen tüm konuları farklı bir bakış açısı ile değerlendirip, zihninizi boşaltmak için iyi bir haftadasınız. Merkür’ün bu Yeni Ay döneminde Retro hareketinde olması sebebi ile geçmişten bugüne getirdiğiniz kaygı ve korkularınızla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Biraz hayatı akışına bırakarak biraz rahat hareket ederek bu temizlik döneminden başarı ile çıkabilirsiniz.

Yükselen Boğa:

Sevgili Boğalar, uzun zamandır Uranüs’ün sizin burcunuza geçişi yazılıp çiziliyor. Ben de geçtiğimiz haftalarda detaylıca yer vermiştim bu konuya. Uranüs, bulunduğu burçtaki seyahatine 7 yıl devam eder. Etkileri diğer gezegenler gibi hızlı olmasa da bu 7 yıllık dönemin sonunda aslında hayatınızda kritik değişimler yaşadığınızı görürsünüz. Sizin kendinizle ilgili her türlü değişim, yenilenme hatta hayat felsefenizi baştan gözden geçirmeniz bile bu dönem içerisindeki ihtimaller arasında. Maddi konulardaki yaklaşımlarınıza yaratıcı ve yenilikçi çözümler getirebilir, lüks yaşama olan arzunuzun arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen İkizler:

Sevgili İkizler, kalabalık ortamlarda kendinizden bahsettirmek hatta buradaki insanlarla sağlam temelli ilişkiler kurmak bu hafta sizin için daha kolay olabilecek konulardan biri. Aktif olarak iş hayatının içerisindeyseniz, yeni bir başlangıç gündeminizde olabilir. Tabii bu yeni başlangıç, sizin geçmişinizden bugüne getirdiğiniz bir bağlantıya da sahip olabilir. Daha önceleri yaptığınız bir iş görüşmesinin sonuçlarını yeni almak, eskiden tanıdığınız bir arkadaşınız vasıtasıyla yeni bir işe başlamak vs. gibi örnekler çoğaltılabilir.

Yükselen Yengeç:

Sevgili Yengeçler, farkındalık ve değişim yıllarınızdasınız. Hayatınızın hemen hemen her alanında belki de daha önce hiç yaşamadığınız deneyimleri yaşayıp, bambaşka kararlarla farklı bir yöne gidebilecek şekilde hayatınız değişebilir. Bu hafta yaşanacak Yeni Ay, size daha önceleri tecrübe ettiğiniz eğitim veya hobi konularında harekete geçirecek yenilik enerjisi getirebilir. Bıraktığınız bir eğitimi tamamlamaya karar verebilirsiniz veya hobinize geri dönerek kendinizi geliştirme fırsatlarını arayabilirsiniz. Büyük hayat planlarınızı da gözden geçirmek isteyeceğiniz belki de yurtdışı projelerini devreye almak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz.

Yükselen Aslan:

Sevgili Aslanlar, bu haftaki enerjilerle gündeminiz mahkeme konuları, vergi, kredi gibi ödemeler ve miras konuları olabilir. Balık teslimiyet duygusunu ve olayları akışına bırakabilmeyi gerektirir. Bu haftaki Yeni Ay’ın da Balık burcunda olmasından hareketle aslında belki de hayatı biraz akışında yaşamanız gerektiğini, yukarıdaki konularla ilgili gündem oluştukça hızlı bir aksiyon almadan önce kendinize biraz zaman tanımanızın faydalı olacağını hatırlamanız iyi olacaktır.

Venüs’ün tam karşıt burcunuz olan Kova burcuna geçişi ile ilişkiniz veya evliliğinizde aslında çok da anlayamadığınız hatta kabul etmekte biraz zorlanabileceğiniz enerjiler hissedebilirsiniz.

Yükselen Başak:

Sevgili Başaklar, bu haftanın enerjilerinden en fazla etkilenen burçlardan biri sizsiniz… Çarşamba günü tam karşıt burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay’ın yükseleni de Başak burcu olacağından, tam anlamıyla başroldesiniz diyebiliriz. 7. Evinizde gerçekleşecek bu Yeni Ay sizin için 7. Ev konularını ön plana çıkaracak; ilişki, evlilik veya ortaklık… Bekar başaklar için yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkiyi evlilik mertebesine geçirmek veya bir ortaklığa başlamak için uygun enerjiler olacak. Bu Yeni Ay’a Neptün’ün de eşlik etmesiyle, kontrolünüz dışında kadersel gelişmeler de eklenebilir. Aslında gökyüzü bu dönem içerisinde önce dolunay ile sizin neleri istediğinizi, neleri kapatmanız gerektiğini gösterdi şimdi Yeni Ay ile yeni başlangıçları size getiriyor. İlişki, evlilik veya ortaklık konusu bu aralar gündeminizde önlerde…

Eğer çocuklarınız varsa, onların hayatlarında en doğru olabilecek adımları atmak isteği ile hareket ederken mantığınızın karıştığını ve karar vermekte güçlük çektiğinizi hissedebilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizi hatırlayarak karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Fakat bu dönemin de biraz bu enerjiler ile dolu olduğunu unutmamalısınız.

Yükselen Terazi:

Sevgili Teraziler, bu hafta yaşanacak Yeni Ay ile oluşan yenilik enerjisi, sizin sağlığınız ile ilgili yaklaşımınızda yenilikler yapmanıza yol açabilir. Örneğin, sağlığınız için zararlı olduğunu bile bile yaptığınız bazı davranışlarınızı değiştirmeye karar verebilir veya çok motive bir şekilde spor yapmaya başlayabilirsiniz. Hayatın senaryoları neler getirecek kimse bilemez tabii ama bu enerjiyi daha sağlıklı olmak yönünde kullanma fırsatını kaçırmamalısınız.Günlük rutinlerinizde de değişiklikler yaşamaya başlayabilirsiniz. Her gün yapmakla sorumlu olduğunuz rutinlerinizi gözden geçirip, farklılaştırma odağına girebilirsiniz. Aklınızla karar vermek zorunda olduğunuz konularda, Merkür’ün düz hareketine geçmesini bekleyebilirsiniz.

Yükselen Akrep:

Sevgili Akrepler, bu hafta yaşanacak Yeni Ay’da en çok kıskanılacak burçlardan biri siz olabilirsiniz…Yeni Ay 5. Evinizde gerçekleşecek ki 5. Ev astrolojide aşk ve hayattan alınan keyif konularını yönetir. Burada gerçekleşen Yeni Ay, kaderin sizin için hazırladığı harika bir aşk hikayesinin başlangıcı olabilir. bu arada eğer zaten aşık olduğunuzu hissettiğiniz bir dönem içerisindeyseniz, ilişkinizin derinliği artabilir. Hayattan keyif almaya başlayacağınız, kendinizi mutlu hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu arada çocuklar da 5. Ev konuları içerisinde olduğundan, çocuk sahibi olmak, çocuklarınızın hayatlarında yeni bir dönem açmak gibi konular da gündeminizde üst sıralarda yer alabilir.

Yükselen Yay:

Sevgili Yaylar, özgür, seyahat etmeye bayılan, eğlenceye düşkün, hızla karar alıp uygulayabilen kişiliğinize rağmen belki de biraz durup daha ayakları yere basan kararlar alma zamanı… Yuvanız, aileniz veya eviniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişiklikler, farkındalıklar bu hafta gündeminizin ilk sıralarında olabilir. Düşündüklerinizi hemen hayata geçirmek yerine biraz bekleyip, sindirerek aksiyona geçmeniz en doğrusu olacaktır. Kontrolünüz dışında, hayatın akışı içerisinde kabullenip, uygulamaya koyacağınız konularınız da olabilir. Fakat her hafta söylediğim gibi, ne yaparsanız yapın, ne karar alırsanız alın, gökyüzünün sanki koruma kalkanı altındasınız. Şanslı ve bereketli bir dönem içerisindesiniz. İyi değerlendirin.

Yükselen Oğlak:

Sevgili Oğlaklar, kendinizle ilgili derslerinizin ve belki kişisel eleştirilerinizin yoğun olarak devam ettiği bir dönem geçirirken çok yakın dostlarınız, kardeşleriniz veya akrabalarınızdan yoğun, duygusal bir destek almaya başlayabilirsiniz. Kardeşleriniz hakkında yeni bir farkındalığa ulaşabilir, ilişkinizi yeni bir sürece sürükleyebilirsiniz. Yakın çevreniz ile kullandığınız iletişim kanallarınızda ve sıklığında da farklılıklar oluşmaya başlayabilir. Merkür’ün Retro hareketinden doğan enerjilerle, geçmişte yaşadığınız bir olayı tekrar gündem yapabilir veya yakın çevrenizden artık görüşmediğiniz biri ile tekrar karşılaşarak konuyu tamamen kapatabilirsiniz. Merkür Retro dönemleri geçmişte yaşadığımız ama tam olarak sonlandıramadığımızı hissettiğimiz olayları gündemimize getirerek kuvvetli kapanışlar yapmamızı sağlar.

Yükselen Kova:

Sevgili Kovalar, maddi kaynaklarınız bu hafta gündeminizin üst sıralarında yer alabilir. Özellikle kendi emekleriniz ile kazandığınız maddi gücünüzde yenilenmeler olabilir. Örneğin, yeni bir işten daha gelir elde etmeye başlayabilirsiniz, kazandıklarınızı farklı gelir modelleri ile değerlendirmeye karar verebilirsiniz veya size bu konuda destek olabilecek yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Biraz yaratıcı biraz da kabullenici bir tavır sergilerseniz, özellikle önümüzdeki yıllarda arzulayacağınız lüks ve rahat yaşama ulaşmak yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz veya varsa platonik aşkınız ile ilgili keyifli ve olumlu bir dönemdesiniz.

Yükselen Balık:

Sevgili Balıklar, sizin döneminizi yaşamaya devam ediyoruz. Derin bir duygusallık ve bazen karamsarlık hissettirecek enerjiler altında olsanız da, hayatınızın dönüm noktalarını yaşayacağınız bir süreçtesiniz. Kendiniz, görünüşünüz, hayatınız ve davranışlarınızla ilgili yenilenme ve tazelenme süreciniz devam ediyor. Yönetici gezegeninizin de sizin burcunuzda olması sebebi ile bu yolculuğunuz adeta ilahi bir destek kazanıyor. Bu haftalarda, kafanızın biraz karışık olması ve hatta kararlarınızı çok hızlı ve keskin dönüşlerle alamayışınız normal. Fakat hislerinizle ilerlediğiniz yönünün doğruluğunu teyit edebilecek durumdasınız. Yeni Ay size belki de hayalini kurduğunuz yenilikleri getirmeye hazır. Yenilik enerjisinin yüksek faydanız için olduğunu kabul edip, ilerlemenize bakın…

04 Mart 2019 - Magazin

urfanatik.com son bir ayda 728.472 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?