Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Gazi Mustafa Kemal'e Niye İhanet Ediyorsun

Cumhurbaşkanı Tayyip ErdoğanErdoğan milletvekili seçilme yaşının 18'e düşürülmesini eleştiren Kılıçdaroğlu'na 'Gazi Mustafa Kemal'e

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antalya'da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Erdoğan, yeni Anayasa ile milletvekili seçilme yaşının 18'e düşürülmesini eleştiren Kılıçdaroğlu'na "GaziMustafa Kemal cumhuriyeti gençlere emanet etmemiş miydi? Sen Gazi'nin partinin başında değil misin? Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal'e niye ihanet ediyorsun. Biz de gençlere güveniyoruz. Biz de geleceğimizi gençlere emanet ediyoruz." diyerek yüklendi.
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"PARALEL İKTİDAR KURANLAR İÇİN 16 NİSAN ELBETTE KABUS OLACAK"

"Bu milletin cebinden paralarını çalanlar, hak etmedikleri bir gücü kullanarak kendilerine paralel iktidar kuranlar için 16 Nisan elbette kabus günüdür. Onun için istemiyorlar. Ama istikrar ve güven ortamını garanti altına alacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 2023 hedeflerine ulaşarak dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olacak Türkiye için 16 Nisan düğün günüdür, bayram günüdür.
"BÜTÜN PİSLİKLERİ BİZ TEMİZLEMEK ZORUNDA KALDIK"

Bir MGK toplantısında anayasa kitapçığı fırlatıldı, ekonomi alt üst oldu. Biz bunlar olmasın diye yönetim sistemini değiştiriyoruz. Yola çıktık, 14 sene önce. Neler yaptığımız ortada. IMF'ye olan borcumuz 23,5 milyar dolardı. IMF'nin kapısına dilenci olmuşlar. 8 ay memuruna maaş ödeyemeyen bir devlet vardı. Biz geldik maaşları takır takır ödemeye başladık. IMF Başkanı'na dedik ki, son katıldığım Davos'ta, bak dedim siz bizi siyaseten idare etmeyeceksiniz. Siz verdiğiniz borcu bizden taksit taksit alacaksınız. Bizden önce tablo böyle değildi. IMF iki de bir talimatları verip gidiyordu. Türkiye'ye bu yakışır mı? 2013'te IMF'nin borcunu ödedik. Şu anda borcumuz yok. Ardından onlar bizden borç istedi. Bizler kararlı durduk ve yolumuza bu şekilde devam ettik. Bütün bu pisliklerin hepsini biz temizlemek zorunda kaldık.
"HASTANELERİN HALİ NEYDİ?"

Anamuhalefetin başındaki zat SSK'nın başındaydı. O zaman hastanelerin hali neydi? Sağlıklı gir, hasta çıkarsın. İlacını alamıyordun. Biz geldik, hastaneleri devletleştirdik. Şu anda memur işçi ayrımı var mı? İsteyen istediği hastaneye gidiyor mu? Şehir hastanelerini kuralım ki, dünyadaki hastalar da buraya gelsin dedik. Tüm büyükşehirlerin tamamında bu şehir hastaneleri olacak.
"16 NİSAN DÜĞÜN BAYRAM GÜNÜDÜR"

Türkiye istikrarlı büyümeyi devam ettirirse 1991'den bu yana dediğimiz hükümet modeliyle yönetilmiş olsaydı bulunduğumuz yerin tam iki katında olacaktık. Türkiye 90'lardan beri tek parti hükümetiyle yönetilmiş olsaydı kişi başı gelir 22 bin dolara yükselecekti. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak Türkiye için 16 Nisan düğün, bayram günüdür.
"GAZİ MUSTAFA KEMAL'E NEDEN İHANET EDİYORSUN"

Gazi Mustafa Kemal cumhuriyeti gençlere emanet etmemiş miydi? Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal'e niye ihanet ediyorsun. Bİz de gençlere güveniyoruz. Biz de geleceğimizi gençlere emanet ediyoruz.
"7 SEÇİM KAYBETTİN, HALA ORADASIN"

Ben cumhurbaşkanı olarak şu anda çok daha rahatım. Ama yeni sistemde böyle olmayacak, sorgulanabileceksin. Sorgulandığın sürece daha ideal çalışma ortaya koyarsın. Millet seçimde beceremedin deyip diğer adayı iş başına getirecektir. 7 kez seçim kaybettin hala oradasın Kılıçdaroğlu? Burada kaybettiğin zaman gönderirler. "

25 Mart 2017 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 526.210 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?