DEDAŞ'DAN çiftçiye enerji desteği

Dicle EDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel çiftçilere verdikleri enerji desteğini 2016 yılnda da sürdürüceklerini bildirdi.

Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü’nde Batmanlı çiftçilerle bir araya gelen Karagüzel, yaptığı açıklamada, 2015 yılında çiftçilere verdikleri yüzde 59’luk enerji desteğini 2016 yılında da sürdüreceklerini belirtti.
Karragüzeel, bu uygulama ile Dicle EDAŞ’ın dağıtım hizmeti verdiği Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde bulunan çiftçilerin, tarımsal amaçla kullandıkları her 100 kWH elektriğin 41 kWH’sinin bedelini ödeyeceğini, geriye kalan 59 kWH’lik kısmını ise Dicle EDAŞ’ın karşılayacağını söyledi.
Çiftçilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Karagüzel, bölge çiftçisine 2013 yılında trafo bazlı, 2014 yılında ise dönüm bazlı kampanyalarla destek sunduklarını hatırlattı.
Çiftçilere 2015 yılında ise kullandıkları elektrik enerjisinin yüzde 59’unu almayarak desteklerini sürdürdüklerini ifade eden Dicle EDAŞ Genel Müdürü Karagüzel, 2016’da da aynı kampanyanın devam edeceğini kaydetti.
Kampanya sayesinde çiftçilerin tasarrufa gittiğini ve kazananın Türkiye olduğunu ifade eden Karagüzel, şöyle konuştu:
"Çiftçilerimizin gelip bizimle sözleşme imzalaması lazım ayrıca geçmiş dönemlerdeki borçlarını ödeyip, uzaktan okumalı sayaç taktıkları taktirde 2016 yılında da kullanacakları enerjinin yüzde 59’unu biz sağlayacağız. Çiftçilere elimizden geldiğince destek olacağız. Ama borcunu ödemeyen, kampanyaya katılmayan çiftçilerimizden paramızın tamamını tahsil etmek için de hukuki yolları kullanacağız."
Karagüzel, elektrik borcu bulunan çiftçilerin borçlarını ay sonuna kadar ödedikleri taktirde sadece anaparanın alınacağını da sözlerine ekledi.

11 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi