Artık Her İsteyen Arabasını Satamayacak!

2. el araç alım - satımlarında yeni yapılacak düzenlemeyle vergi levhası bulunmayan kişiler araç alıp satamayacak. Bu düzenlemeyle seyyar alım - satımların

Balıkesir Galericiler Sitesi BaşkanıNuri Özdemiryapılacak yeni düzenleme ile vergi levhası bulunmayan kişilerin 2. el araç alım satımı ile ilgili yapamayacağını belirterek "Herkes alım satım yapamayacak, ayakcılar yok edilecek." dedi.

''SEYYARLIĞIN ORTADAN KALKACAĞI SÖYLENİYOR''

Hürriyet'te yer alan habere göre, Gümrük ve Ticaret BakanıBülent Tüfenkci'nin ikinci el taşıt alım satımında önemli düzenlemeler yapılacağını açıklamasının ardından konuyu değerlendirenBalıkesirGalericiler Sitesi BaşkanıNuri Özdemir"Duyumlarımıza göre 2. El otomobil alım satımlarındaTürkiye Cumhuriyetivatandaşlık numaraları kullanılacak ve seyyarların ortadan kalkacağı söyleniyor.'' dedi.

''HERKES

ARABA

ALIP SATAMAYACAK''

Vergi levhası olmayanlar 3 taneye kadar araba alım satımı yapabiliyorlardı diyen Özdemir, bundan sonra ise yapılacak yeni düzenleme ile sadece 1 tane yapabilecekler, yani üçten bire inecek ve herkes araba alıp satamayacak.

Ayakcıları yok edecekler, buda bizim en büyük isteğimiz herkes araba alıp satamayacak. Bu gün herkes öğretmeninden simitcisine kadar bu işi yapıyor. Buna bir kısıtlama gelecek vergi levhası bulunan kişiler araç satabilecek. Bunun dışındaki kişiler satış yapamayacak ve noterde işlem yapamayacak.'' dedi.

''VERGİ ÖDEYEN GALERİCİLER İÇİN AVANTAJ''

Açıklamalarını devam eden Özdemir, bu konuların 2. El otomobil alım satımına yönelik yapılacak düzenlemelerin içinde olduğu söyleniyor. Buda işi hakkı ile yapan vergi ödeyen galericiler için büyük avantaj sağlayacak. Ancak birde duyduğumuza göre 2. Elde garanti verme zorunluluğu getirileceği söyleniyor. Belli bir kilometreye kadar araç satıcı sorumluluğunda olacak." dedi.

08 Nisan 2017 - Ekonomi

urfanatik.com son bir ayda 489.517 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi