Bilim Merkezinden “Yeni Ufuklarda Yaşam Arayışı” temalı eğitim

Konya Bilim Merkezi Lise Öğrencilerine Yönelik 'yeni Ufuklarda Yaşam Arayışı” Temasıyla Temel Bilimsel Eğitimler Ve Nano Teknoloji Eğitimleri

Konya Bilim Merkezi, lise öğrencilerine yönelik “Yeni Ufuklarda Yaşam Arayışı” temasıyla temel bilimsel eğitimler ve nano teknoloji eğitimleri veriyor.

Türkiye’nin yüksek standartlı ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi, lise öğrencilerine yönelik temel bilimsel ve nanoteknoloji eğitimlerini kapsayan Yaz Okulu programları düzenliyor. Her yıl yaz tatilinde farklı liselerden gelen lise öğrencilerine çeşitli temalarda eğitim programları düzenleyen Konya Bilim Merkezi, bu yıl “Yeni Ufuklarda Yaşam Arayışı” temasıyla Meram Anadolu Lisesi ve Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerini misafir ediyor. Yaz Okuluna katılan öğrenciler uzay çalışmalarının yanı sıra problemi tespit etme, araştırma yapma, gözlemlerin sonucunda hipotezler kurma, veri elde etme, bilgiyi beceriye dönüştürme gibi kavramları öğreniyor. 2 hafta sürecek eğitimler sonunda başarılı olan öğrencilere sertifika veriliyor.

Konya Bilim Merkezi ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğiyle öğrencilere nano teknoloji eğitimleri de veriliyor. SÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü ve NEÜ Bilim ve Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi laboratuvarlarında yapılan deneylere katılan öğrenciler nano teknoloji ve malzemeler üzerine teorik ve uygulamalı olarak bilgilendiriliyor. Yaz tatillerini bilimle geçirmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, verilen eğitimlerin gelecekte yol gösterici olacağını ifade ederek, Konya Büyükşehir Belediyesine ve Bilim Merkezine teşekkür ettiler. Konya Bilim Merkezi, 5-13 ve 13-18 yaş arası öğrencileri yönelik Mühendislik ve Tasarım, Robotik ve Kodlama, Astronomi ve Uzay temalarıyla yaz kampı eğitimlerini de sürdürüyor.

31 Temmuz 2019 Konya- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 760.606 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Urfa'nın çözülmesi gereken en acil sorunu sizce hangisidir?