İki üniversiteden bilimde güç birliği

Yaşar Üniversitesi İle İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandi. Protokol Kapsamında Her Türlü Bilimsel Teknolojik

Yaşar Üniversitesi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında her türlü bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel işbirliklerinin geliştirilmesi amaçlandı.

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen protokol törenine İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turan Gökçe ve Prof. Dr. Adnan Kaya ile Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Arslan Örnek ve Prof. Dr. Levent Kandiller katıldı.

Ortak hedefler

Her iki üniversitenin Bilgi ve Teknoloji Transfer ofislerinin katkılarıyla gerçekleştirilen işbirliğini değerlendiren Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Yaşar Üniversitesi olarak bilim ve bilgiyi paylaşmaya devam ediyoruz. Protokol kapsamında Katip Çelebi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi tarafından AR-GE, tasarım, inovasyon, girişimcilik, teknoloji tranferi, ulusal ve uluslararası destek programları gibi alanlarda ortak etkinlik ve çalışmaların yürütülmesi hedeflendi.” bilgisini verdi.

YÖK vizyonu ile topluma katkı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ise İzmir’in iki önemli üniversitesi arasında bilim alanında güç birliğine gidilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki üniversitenin kuluçka merkezlerinde yer alan girişimciler için ortak eğitim, bilgilendirme, mentörlük, yatırımcı-girişimci buluşması faaliyetlerinin düzenlenmesinin İzmir’e katma değer yaratacağını belirten Prof. Dr. Köse, “Yeni Yükseköğretim Kurulu vizyonu içinde yer alan topluma katkı misyonunun akademide vücut bulmasının en güzel örneği İzmir’in iki önemli bilim yuvasının böyle bir protokol ile güç birliğine girmesidir. İki üniversite de güçlü araştırma merkezi alt yapısına sahipler ve bu güçlerini birleştirerek sinerji oluşturma çabası içinde olduklarını gösterdiler” dedi.

07 Ağustos 2019 İzmir- Gündem

urfanatik.com son bir ayda 619.779 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?