"Etkili ve Yetkin Ebeveynlik" semineri

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da"Etkili ve Yetkin Ebeveynlik" konulu seminer düzenlendi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Adliye...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da"Etkili ve Yetkin Ebeveynlik" konulu seminer düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Adliyesi Konferans Salonu'nda denetimli serbestlik uygulamasındanfaydalanan 83 kişiye eğitim verildi.

Seminerde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Eğitim Formatörü çocuk gelişimcisi Hatice Gündoğdu, günümüzün hareketli, hızla değişen ve yoğun hayat temposunda ebeveyn olmanın eskisinden daha zor olduğunu söyledi.

Ortaya çıkan ve çocuklarıtehdit eden pek çok sorunla başa çıkmanın en etkili yolununonları doğru ve etkili yaklaşımlarla kendi ayakları üzerinde duracak şekilde büyütmek olduğunun altını çizen Gündoğdu, her anne babanın, en az18 yaşına gelene kadar çocuğuyla ilgili bazı sorumluluklara sahip olduğunu kaydetti.

Çocuğa ihtiyaç duyduğu desteği verebilmek için, onun yaşam boyu içinden geçtiği gelişim dönemlerini ve bu dönemlerin özelliklerini iyi bilmeninson derece önemli olduğuna işaret eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Çocuğun ruh sağlığı, kişiliği, kimliği, ileride kendisinin kim olduğu konusunda vereceği karar, hatta olaylara ve hayata bakış açısı, anne babasının yaşam boyu bizzat kendileri için alacakları kararlardan da etkilenir. Mutlu ve güvenilir bir aile ortamının bulunup bulunmaması, eşler arasındaki muhabbet veya çatışmanın derecesi, anne babanın boşanması veya bir arada olması, çocukla olan ilişkinin kalitesi, ona hayatta sunulan rehberlik ve benzeri pek çok durum, çocuğun hayatı ve gelişimi üzerinde birbirinden farklı etkilerde bulunur."

24 Aralık 2015 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi