Anne öğretmenler kreş talep ediyor

Günlerinin büyük bir kısmını eğitim yuvalarında geçiren öğretmenler çocukları için okullarda kreş açılmasını talep ediyor.

Hem kendi çocuklarından hem de öğrencilerden vazgecemeyen kadın öğretmenler okullarında kreşlerin açılması sayesinde iki tarafı da ihmal etmeden daha iyi eğitim verebilecekler.

ANNELERİN İÇİ RAHAT, DERSLER İSE VERİMLİ OLACAK

Ders saatinde verim sağlayamadıklarını ve akıllarının küçük yaştaki çocuklarında kaldığını aktaran öğretmenler, okullarda kreşlerin açılmasıyla ders anlatımına odaklanabileceklerini ve verimli ders saati geçireceklerini söyledi.

Memur oldukları için isminin açıklanmasını istemeyen anne öğretmen G.E. okul ortamlarının iyileştirilmesini ve çocuklu öğretmenlerin sorunlarının çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Anne öğretmen, G.E, "Ben sabah okula geliyorum 2 yaşında bir oğlum var annem zaten yaşlı rahatsız kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda bakıcı tutmak istedim fakat küçük bir paraya bu işi yapan yok şimdilik güvendiğim bir komşum oğluma bakıyor evden çıkarken oğlumun uykusunu bozuyor komşuma bırakıyorum. Ailemin bir düzeni kalmıyor."

"KENDİ ÇOCUĞUM SEVGİMDEN YOKSUN BÜYÜYOR"

Okulda başka ailelerin çocuklarına kendi evlatları gibi bakıp seven ve koruyan öğretmenler, kendi çocuklarına bakamadıklarını ve küçük yaştaki çocuklarının anne sevgisinden yoksun büyüdüklerini belirtti. Öğretmen A.G. ise, "Biz okulda öğrencilerimize anne sevgimizi veriyoruz her şeyden koruyoruz. Günün büyük bir bölümünü öğrencilerimizle geçiriyoruz biz öğrencilerimize verdiğimiz sevgiyi evlatlarımıza veremiyoruz çocuklarımız sevgimizden yoksun büyüyor" ifadelerini kullandı.

"KARİYERİMİZDEN VAZGEÇMEK İSTEMİYORUZ"

A.B , kreş olması durumunda öğretmenlerin bakıcıya göre ders programı ayarlamak durumunda kalmayacağını gönül rahatlığıyla işini yapabileceklerini kaydetti. A.B, "Annelikten dolayı yıllarca emek verdiğimiz kariyerimizden vazgeçmek istemiyoruz ikisi bir arada çok daha iyi olur yeter ki çocuklarımız bizden uzak olmasın" dedi. öte yandan diğer meslek grubundaki kadınlar da iş yerlerinde kreş uygulamasının çok gerekli olduğunu dile getirdi.

ANNE ÖĞRETMENLERDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI!

Öğretmenler hükümetten okul koşullarının düzenlenmesi ve okullara çocukları için kreş açılmasını talep ederek ortak çağrıda bulundu. Akıllarının çocuklarında kaldığını kaydeden öğretmenler okullarda çocuk yuvalarının açılmasıyla daha verimli ders işleyeceklerini ve eğitimin iyileştirilmesinde önemli bir adım olduğunu söyleyerek yetkililerin çağrılarının göz önüne almasını istiyor.

EĞİTİM BİR-SEN, ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI GİDERİLMELİ

Şanlıurfa Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun ise çocuğu olup çalışan öğretmenlerin sorunlarının iyileştirilmesi gerektiğini ve her okulda kreş yapılması gerektiğini kaydetti.

Coşkun, "Okullarda kreşlerin yapılmasıyla öğretmenlerin iş verimliliği artacak ve öğretmenlerin çocuğa olan kaygısı giderilecek. Öğretmenler bu nedenle kedisini tamamen işe verecek. Mutlaka bu alt yapının yapılandırılması gerekiliyor" dedi.

14 Aralık 2015 - Eğitim

urfanatik.com son bir ayda 523.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi


Anket Şanlıurfa'da en iyi çalışan belediye sizce hangisi?