“Şanlıurfa yazılmamış bir roman gibidir”

Şanlıurfa Göbeklitepe çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Video için play'e tıklayın

Haber Umut Deli…
Şanlıurfa’nın dünyaca ünlü değeri Göbeklitepe için çalışmalarını sürdüren Ünlü sanatçılar Ayşegül Zayim, Ekrem Arpak ve Psikolog Sevil Yanık Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak’ı ziyaret etti. Gülebak ile kentin ve Göbeklitepe’nin tanıtımı için ne yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunan ekip görüşme sonrasında Urfanatik Muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

“GÖBEKLİTEPE İÇİN BURADAYIZ”

Göbeklitepe için Şanlıurfa’da olduklarını dile getiren Ayşegül Zayim, Göbeklitepe Festivali yapacaklarının müjdesini verdi.

Göbeklitepe Festivali düzenleyeceklerini belirten Zayim; “Göbeklitepe Kültür ve Sanat Festivali için buradayız. 4 arkadaş kurumsal olarak bu işi yürütmeye başladık. Göbeklitepe festivalinde değerli sanatçıları burada ağırlamayı düşünüyoruz. Bununla birlikte sempozyumlar düzenlemeyi düşünüyoruz. Türkiye’deki ünlüleri buraya davet edip bir farkındalık oluşturarak gündem yaratmaya çalışacağız. Urfa’nın değerlerini markalaştırarak Türkiye ve Dünyaya tanıtmaya çalışacağız. 4-5 aydır bu iş üzerinde yoğunlaştık. Ay Holding’in sponsorluğunda büyük işler yapmayı hedefliyoruz. Göbeklitepe Festival isim hakkı bizde onu aldık. Biz din, dil ırk ayrımı yapmadan hiçbir siyasi parti gütmeden, tamamen şehrin çıkarına göre hareket ediyoruz edeceğiz” dedi.

“ŞANLIURFA’NIN REKLAM AÇIĞI VAR”

Şanlıurfa’da reklam açığının olduğunu belirten Psikolog Sevil Yanık, Urfa’nın değerlerinin reklamla dünyaya tanıtılması gerektiğini savundu.

Çanakkale’de, İstanbul’da arkadaşlarının Göbeklitepe hakkında bilgiye sahip olmadıklarını belirten Sevil Yanık; “Şanlıurfa’yı biraz bakımsız görüyorum. Reklam açığı var Urfa’da. Bu kadar zenginliği varken kesinlikle değerlendirilmemiş. Aslında ülkenin biraz reklam açığı var. Göbeklitepe gibi bir değerin tanıtılması gerekiyor. Mesela ben kendi arkadaşlarıma soruyorum birçoğunun haberi bile yok bu çok büyük bir ayıbımız” ifadelerini kullandı.

“ŞANLIURFA YAZILMAMIŞ BİR ROMAN GİBİDİR”

Türkiye’nin Arpak Kardeşler olarak bildiği Ekrem Arpak, Şanlıurfalı Fotoğraf Sanatçısı Sedat Kıran’ın bir sözünden yola çıkarak Şanlıurfa’yı özetledi. Kıran’ın Şanlıurfa için “Şanlıurfa yazılmamış bir roman gibidir” sözünü hatırlatan Arpak “biz o romanı hep birlikte yazacağız ve o romanı tüm dünya okuyacak” şeklinde konutu.

Arpak sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Göbeklitepe’den Urfalının bile haberi yok. Bakın Mesut Yar var televizyoncu iyi bir arkeologdur aynı zamanda. Bir Urfalı olarak ondan Göbeklitepe’yi dinlerken utandım. Çünkü o bana anlatıyordu memleketimdeki güzelliği. Biz her şeyi kapattık beyaz sayfa açtık bu sayfayı renklendirmeye çalışacağız. Değerli arkadaşımız Urfalı Fotoğrafçı Sedat Kıran var. O her zaman der Şanlıurfa yazılmamış bir romandır der Sedat biz tüm Urfa olarak bu romanı baştan yazacağız. Öyle bir roman yazacağız ki bu romanı tüm Dünya okuyacak diyoruz”

Öte yandan Şanlıurfalı Ses Sanatçısı Ayşegül Zayim muhteşem sesiyle kendi yazdığı “Türkü Gözlüm” şarkısını Urfanatik.com için seslendirdi.

06 Şubat 2016 - Gündem

urfanatik.com son bir ayda 513.441 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi