Kayıp yakınlarından 66. basın açıklaması

İnsan Halkları Derneği Şanlıurfa şubesi tarafından kayıplarla ilgili 66. basın açıklamasını kara koyun iş merkezinde kayıp yakınlarının da katılımı

Video için play'e tıklayın

Umut DELİ

İnsan Halkları Derneği Şanlıurfa şubesi tarafından kayıplarla ilgili 66. basın açıklamasını kara koyun iş merkezinde kayıp yakınlarının da katılımı gerçekleştirdi.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde gerçekleşen basın açıklamasına İnsan Hakları Derneği üyeleri ve kayıp yakınları katıldı. Ellerinde kayıpların bulunduğu fotoğrafları taşıyan kayıp yakınları, faillerin bulunmasını isteyerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan basın açıklamasında: ‘Katiller bulunsun ve yargılansın. Artık analar ağlamasın halen 90’lı yıllarda beyaz Toroslar ile ya da gözaltına alınarak kaybedilenlerin akıbetini sormaya devam ediyoruz. Evde, okulda, iş yerinden, gözaltı merkezinden, ya da bilinmeyen bir nedenden alınıp bir daha bulunamayan ve muhatapları sesiz kaldığı için faillerinden hesap sorulamayan sesiz, habersiz, çoğu zaman mezarsız tüm kayıpların yakınları hala kötüde olsa bir haber bekliyor. Belki birinin akıbeti bilinir faillerinden hesap sorulur, belki birinin mezarının üstüne mezar taşı konulur diye kayıp yakınları, insan hakları savunucuları ve kayıpların sesiz hatıraları bugün yine gözlerimizin önündedir. Yıllardır süren bu mücadele kayıplar, failler, katiller ve mezarlar bulununcaya kadar devam edecektir. Toplum, toplumu oluşturan bireyler ve devlet artık bu ülkede yaşanan kayıplar gerçeği ile yüzleşmelidir. Her bir kayıpların hesabını soramayan faillerini bulamayan bir devlet demokratik ve hukuk devleti olmaktan çok uzaktadır. Katillerden hesap sorulmadıkça sevgili Tahir Elçi’nin katili gibi kan dökme cesaretini kendilerinde bulmaya devam edecektir. “ ifadelerine yer verildi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kayıp yakınları 5 dakikalık oturma eyleminin ardından sesiz bir şekilde dağıldı.

05 Aralık 2015 - Asayiş

urfanatik.com son bir ayda 487.300 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfanatik Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfanatik Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


ŞANLIURFA ŞEHİR MARKALARI

Markanız 1 yıl boyunca, Urfanatik'te, bu alanda! Arayın...

+90 (532) 175 0403
Reklam bilgi